5
Криминалисти от полицейското управление в Шумен са пресекли сделка с наркотични вещества, съобщават от Областната дирекция на МВР.
Иззети са половин килограм марихуана, над 220 г наркотично вещество, по-голямата част от което приготвено на дози. След проведена специализирана полицейска операция на 7 март малко след 18:00 часа на ул. „Родопи“ в града са установени двама мъже на 34 и 40 години.
Последвал личен обиск, при който в 34-годишния „клиент“ е намерен плик с около 10г суха тревна маса, по негови данни- марихуана.
В 40-годишния криминално проявен и известен на полицията шуменец са открити два плика с бяло прахообразно вещество.
Последвали претърсвания на адреси, включително и в нает от шуменеца гараж в града. Намерена е електронна везна, 8 полиетиленови плика с около половин килограм зелено-кафява тревна маса, която при полевия наркотест реагирала на канабис.
Иззети са две бучки бяло вещество с тегло 75 г, които предстои да бъдат изследвани. Освен това са намерени и 264 дози амфетамин.
Случаят е докладван в компетентната прокуратура. Двамата мъже са задържани.

Кметовете на общините Върбица, Каолиново, Никола Козлево и Венец обявиха днес, че ще дарят декемврийските си заплати, за да бъдат подпомогнати пенсионерите за коледните празници. Във Фейсбук профилите на местните администрации Мердин Байрям, Нида Ахмедов, Исмаил Ибрям и Нехрибан Ахмедова написаха, че ще подкрепят инициативата на лидера на ДПС..
Над 300 литра наливен алкохол без акцизен бандерол са иззели полицаи от Нови пазар след получен сигнал. Това съобщават от шуменската полиция. Акцизната стока е намерена след претърсване в обедните часове на 18 ноември в частен дом в Плиска, обитаван от 56-годишен местен жител. Иззети са 315 литра алкохол без бандерол. Образувано е досъдебно..
2093 лева е средната брутна месечна заплата в област Шумен за септември, което поставя региона на осмо място сред 28-те области в страната, съобщават от местния отдел „Статистически изследвания“. През третото тримесечие на 2025 г. възнагражденията намаляват спрямо предходното с 3.5% и достигат 2060 лева. Заплатите в Шумен остават под средното..
35-годишен мъж от Велики Преслав е задържан за притежание на наркотични вещества. Това съобщават от шуменската полиция. Мъжът попаднал в полезрението на криминалисти от полицейското управление в града скоро. В обедните часове вчера е извършена проверка, в хода на която в жилището му във Велики Преслав са намерени около грам кокаин, 3 г амфетамин, 5..
Част от Шумен е без вода заради аварирал главен водопровод на бул. „Симеон Велики“. Това става ясно от съобщение в сайта на ВиК Шумен. С нарушено водоподаване са районът на ЖП моста на бул. „Симеон Велики“ и високите части на кв. „Тракия“. Дежурни екипи работят по отстраняването на проблема, съобщават от водното дружество, но не се ангажират със срок..
Среща разговор по повод 90-годишнината от рождението на Юрий Аврамов организира Народно читалище „Добри Войников – 1856“ в Шумен. Днес - 19 ноември, от 18.00 часа в зала „Сава Доброплодни“ ще се състои вечер, посветена на дългогодишния председател на читалището, активен общественик, почетен гражданин и бивш кмет на Шумен. Водещ на събитието е..
Въвеждат временна организация на движението в Шумен днес с пълно затваряне на пътното платно на ул. „Свети Климент Охридски“ в участъка от ул. „Цар Иван Александър“ до ул. „Цар Освободител“. Режимът е в сила само на 19 ноември във връзка с извършване на ремонт на обект за времето от 8:00 ч. до 12:00 ч. Обходният маршрут е по ул. „Цар Иван..