Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Кармен Мишу гостува в Шумен

3
Снимка: личен архив

Писателката Кармен Мишу идва в Шумен, за да представи своя последен роман „Дъжд“. 

Книгата ни връща към времената на Априлското въстание, Освобождението и годините след това, без историческата сюжетна линия да бъде водеща. 

Във фокуса на романа е историята на предприемача и благодетел Христо Бобеков, неговата нелека съдба на сирак и баладичната любов със съпругата му Анастасия. 

Част от творческата биография на  Кармен Мишу са още сборникът с разкази „Синият фургон“ и романите „Балканска сага“, „Нестинарка“, „Тангра и неговият син“. 

За романа „Дъжд“ авторката казва, че е писан близо 5 години, но един ден изчезва за миг от компютъра ѝ, заради появата на вирус. Така се налага или да го остави или да напише отново историята си. Тя избира второто, за което е много благодарна на себе си, че не се отказва. 

Представянето на книгата на Кармен Мишу е днес от 17:30 часа в Регионалната библиотека „Стилиян Чилингиров“ в Шумен.

Чуйте още от интервюто на Миглена Стефанова с Кармен Мишу. 





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ

Турнето на "Фондацията" тръгва от Шумен

Лятното турне в България на супергрупата „Фондацията“ започва от Шумен на 30 юни, понеделник, от 20:00 часа в Летния театър. По време на концертите в страната освен познатите и много обичани песни, публиката ще чуе и новият им сингъл „Искам теб“. Той дава първата заявка за предстоящия албум на групата, който трябва да е готов до пролетта на..

публикувано на 27.06.25 в 14:06

За усещането в синьо

Последната изложба, която е подредена във фоайето на красивата сграда на шуменското читалище „Добри Войников“ е първа за бившия полицай Здравко Иванов. След като повече от 10 години рисува и събира картини, едва сега се престрашава да покаже изкуството си пред повече хора.  Изложбата, която днес представям с над 50 платна носи заглавието „Усещане в..

публикувано на 27.06.25 в 08:19

Представят "Кармозинела" пред общината

Новото място, на което ще се играе оперетата "Кармозинела" на 3 юли, е пред сградата на община Шумен, съобщи за Радио Шумен диригентът на постановката маестро Христо Атанасов. 

публикувано на 26.06.25 в 14:06
Незабравимият Тодор Колев

Пет дни сълзи и смях в Шумен

Фестивал на комедийните спектакли на името на Тодор Колев започва в Шумен днес. Отново най-добрите постановки ще се завъртят на шуменска сцена. Новото е, че всяка фестивална вечер ще завършва с филм с участието на актьора, създал незабравими филмови герои. Фестивалът ще продължи до 30 юни. Във фестивала ще участват и непрофесионални..

публикувано на 26.06.25 в 08:59

За езерото преди да стане море

За първа среща с публиката в Шумен идва поетът Георги Атанасов, за да представи днес своята втора белетристична книга. Тя е своеобразно продължение на поетичното му въображение в проза. С нея авторът се връща в праисторията по нашите земи и главно в потопения от морето черноморски регион. Целта му е да ни припомни една изумителна и забравена..

публикувано на 25.06.25 в 08:42

Между видимото и невидимото

Радослав Ценов - известният шуменски художник, роден в Монтана, открива днес поредната си изложба в галерия „Библиотека“. Така неофициално творците в града наричат пространството в Регионалната библиотека „Стилиян Чилингиров“, в което графикът за експозиции е зает месеци напред. „Опит за летене“ е озаглавил последната си изложба Радослав Ценов,..

публикувано на 24.06.25 в 08:49

Представяне на книга

Писателят Георги Атанасов ще представи в Шумен книгата си „Приказки от езерото преди да стане море“. Тя е своеобразно продължение на поетичната трилогия „Отвъд пътя“, „Преди пътя“ и „Зелената пътека“ в проза. Георги Атанасов e поет и белетрист, автор на 17 книги. Поезията му е удостоена с националната награда „В полите на Витоша“. Негови..

публикувано на 23.06.25 в 12:52