Един тон и 680 кг. капачки и 134 кг. стотинки събраха жителите на община Разград в поредния етап от кампанията „Аз вярвам и Помагам” – от септември 2024 г. до април 2025 г.
Те бяха предадени днес във Варна по време на мащабно събитие от кампанията. Транспортирането на събраните капачки и монети бе осигурено от Община Разград. На организаторите на кампанията ги предадоха координаторите на инициативата в Разград Свилен и Дочка Иванови заедно с главен експерт в дирекция „Екология, ред и сигурност” в Община Разград Диана Димитрова.
Средствата, събрани след рециклирането на капачките и стотинките ще се използват за закупуване на още пет линейки за кръводаряване.
73-годишна жена загина при пожар в дома си в Исперих. Това съобщават от разградската полиция. Около 14:00 часа на 22 юли жената запалила сухи треви в градината си, но огънят се разраснал и навлязъл в съседни имоти. При опит да гаси пожара пострадала тежко. Към 17.40 часа в хода на пожарогасителни действия огнеборци намират трупа й. Тялото е откарано..
31-годишен мъж загина при трудова злополука в района на Гарова промишлена зона в Разград. Това съобщават от разградската полиция. Сигналът за тежкия инцидент е получен на тел.112 около 09:45 часа на 22 юли. На място от оперативно-следствена група е установено, че при ремонтни дейности по контактната мрежа на жп линия Варна – Русе служителят се..
Завърши 23-тото издание на Панаира на киселото мляко и Фестивала на народните традиции и художествените занаяти. Три поредни дни Разград беше сцена на световната култура и изкуство. Последната вечер в празника участваха Капанският ансамбъл, Детският танцов ансамбъл „Лудогорче“ и групи от Аржентина, Индия и Турция. Танцьори, певци и инструменталисти..
Пиян мъж наби семейството си и потроши покъщнина в дома си в Юпер, съобщават от разградската полиция. Сигналът за домашно насилие е подаден от кмета на селото в районното в Кубрат. Около 01:00 часа на 22 юли 48-годишният мъж в явно нетрезво състояние нанесъл побой на 46-годишната си жена и малолетната им дъщеря на 9 години, като отправял закани..
Трети ден в Разград продължава Панаирът на киселото мляко и Фестивалът на народните традиции и художествените занаяти в Разград. Участници от 8 държави и 5 делегации от побратимени градове са гости на събитието. Над 100 занаятчии представят своето творчество, както и 14 производители на мляко и млечни продукти. Програмата на Панаира започва и днес с..
Втори ден в Разград продължава 23-тото издание на Панаира на киселото мляко и Фестивала на народните традиции и художествените занаяти. Участници от 8 държави и 5 делегации от побратимени на Разград градове са гости на събитието. Над 100 занаятчии представят своето творчество, а повече от 45 търговци - хранителни и нехранителни стоки, сред които..
Изборът на омбудсман и актуализацията на бюджета на държавата във връзка с проекти на общините, според мен, са заявка на Обединената левица за пълен мандат. Това каза в Разград председателят на Народното събрание Наталия Киселова. "Мисля, че е ясно - категорично е разбирането на БСП и на Обединената левица, че сме против предсрочни избори. Поради тази..