Община Шумен ще посрещне делегация от Армения за обсъждане на бъдещите взаимоотношения. Кметът проф. Христо Христов и заместник-кметовете ще се срещнат с гостите. На срещата са поканени и представители на арменската общност в Шумен, както и ръководството на Шуменския университет „Епископ Константин Преславски“. Срещата ще се проведе днес от 10:30 ч. в 203 зала на общината.
Делегацията от Армения се води от кмета на Арташат Карлен Мкрчян. Двете страни ще подпишат документ за намерение за побратимяване между градовете Арташат и Шумен. Арташат е административният център на област Арарат в Армения.
В програмата на посещението е включена обиколка на Мемориалния комплекс „Създатели на българската държава“, разглеждане на Националния историко-археологическия резерват „Велики Преслав“, Етнографския комплекс „Авшарян“ в Шумен и арменската църква „Сурп Аствадзадзин“.
Гостите ще присъстват на връчването на отличията „Награда на Шумен за образование и наука“ за 2024 година, което ще се проведе тази вечер.
Делегацията ще се включи и в празничното шествие, организирано по повод 24 май.По-късно гостите ще бъдат на посещение в Двора на кирилицата в комплекс „Стара Плиска“.
20 години от създаването на Комплекса за социални услуги за деца и семейства в Шумен се навършват днес. За това време комплексът е подкрепил близо 12 хиляди деца и родители. Годишнината беше отбелязана днес в залата на Военния клуб в Шумен. Със съвместните усилия на Община Шумен и Института за социални дейности и практики, който е доставчик на..
20 са санкционираните пешеходци след влезлите в сила нови изменения и задължения. Шест от наложените глоби са свързани с нарушения на новата алинея 5, според която не трябва да ползват мобилен телефон, мобилно устройство за комуникация или друго средство, отклоняващо вниманието им при пресичане. Глобата за това нарушение е в размер на 100 лева. Това..
Престижни отличия завоюва ученичката от 12-и клас в шуменското Духовно училище „Нювваб“ Бушра Исмет на международната дистанционна олимпиада „Кингс“. Това съобщават от Главното мюфтийство. Бушра Исмет спечели първа степен за отлични резултати по английски език и втора степен по математика в своята възрастова група. Духовното училище..
Без вода ще бъде част от Шумен заради авария, съобщават от ВиК - Шумен. Ще бъде нарушено водоподаването на ул. „Бели Лом“ в Шумен и на Шуменското плато. Без вода ще са още жителите на с. Черенча и на ул. „Вапцаров“ в с. Хан Крум. Отстраняването на авариите ще продължи до края на работния ден, става ясно от публикация в сайта на водното..
За два случая в Градската градина в Шумен вчера с арестувани мъже заради наркотици съобщават от шуменската полиция. Първият случай е около 18:00 часа. П олицейски екип извършвал обход в района на Градската градина в Шумен на пешеходната алея срещу училищата. Униформените проверили двама мъже на 34 и 33 години. По време на проверката 34-годишният..
Двама мъже са задържани за шофиране след употреба на дрога и за притежаване на наркотици. Това съобщават от шуменската полиция. Около 19:00 часа на 1 октомври в село Вълнари е спрян за проверка водач на лек автомобил БМВ със силистренска регистрация. Зад волана бил 36-годишен мъж от село Прохлада. Тестван е за шофиране след употреба на наркотични..
Продължават срещите на мобилни екипи на Областната дирекция на МВР - Шумен с жителите на отдалечени и малки населени места в областта. Днес от 10:00 ч. представители на полицията ще посетят село Изгрев, а от 11:00 ч. – с Осеновец. Срещите с местните хора ще се проведат в кметствата. В мобилните екипи са включени полицейски инспектори от..