Електрическите автобуси, които ще тръгнат в Шумен, най-вероятно ще се движат по линиите 4, 7 и 9. Това съобщи управителят на „Пътнически автотранспорт – Шумен“ инж. Галин Банков. Промяна в разписанието на автобусите не се очаква на този етап, добави той.
През делничните дни най-натоварената линия 4 е на интервали от 20 минути до половин час, а интервалът на линия 9А варира от 15 минути до един час. Има линии обаче, които пътуват по-рядко. Такива са, например, линиите 2 и 3, които минават зад съда. Общо 3 са автобусите от линия 2, които пътуват между бившето ДШП и кв. "Боян Българанов", а 4 са тези от линия 3.
Що се отнася до условията за шофьорите на шуменските автобуси, те са по-добри от тези в много други градове.
Това коментира инж. Галин Банков в разговор с Тодор Иванов.
И докато все още няма ясна дата, нито окончателен маршрут за дългоочакваните електрически автобуси, хората на шуменските спирки питат докога ще се пълнят малките автобуси и кога ще се помисли повече за удобството и чистота в градския ни транспорт.
Чуйте анкета на Тодор Иванов.
С благодарност към учителите често разказваме в програмите на Радио Шумен. Днес ще ви срещнем със шуменската учителка Тодорка Ангелова. Цели 18 години тя е посветила на преподаването на български език и литература в Основното училище "Димитър Благоев" в Шумен, продължава и днес. Има невероятно чувство за справедливост, много е отговорна към..
Две бесарабски българки толкова много носят България в сърцата си, че всеки ден от живота си посвещават на любовта към родината на дедите си. Едната е Анна Пагур, филолог по професия от Кишинев и създател на група за автентичен български фолклор. Другата се казва Елена Динкова и е направила в дома си, в молдовското село Керсово "Музей на..
Н а 10 октомври отбелязва ме Деня на българските архивисти. По този повод Държавна агенция "Архиви" в Шумен обяви Ден на отворените врати и екипът с радост ще посрещне всеки, който желае да се запознае с работата на архивистите. От своите съкровища те са подбрали фотоси , които ще представ ят в изложба: "Модата в края на ХІХ..
Художествената галерия „Никола Маринов“ в Търговище представя днес изложба, която ще потопи посетителите в света на Олга Шеханова- Шишкова. Е дна от първите български художнички е родена в Пловдив преди 130 години. Олга Шеханова е умеела да свири на пиано, владеела е и няколко чужди езика. Тя завършва държавното рисувателно училище в класа по..
Аслан Бюржен Бюрхан , който е само на година и четири месеца се нуждае от спешна операция за спасяване на зрението. Диагнозата на момченцето от Кубрат е микрокорнея- състояние, което сериозно засяга зрението. За да може детето да живее нормален живот, да се развива пълноценно и да вижда света около себе си, е необходима спешна трансплантация на..
Днес изтича гратисният период, който Законът за въвеждане на еврото даде на търговците да въведат двойното обозначаване на цените на стоките преди да се налагат санкции. От 9 октомври всичко, което купуваме, трябва да има цена в лева и в евро. За спазването на разпоредбите следят от Комисията за защита на потребителите и НАП. Междувременно..
В Световния месец за борба с рака на гърдата специалистите отново обръщат внимание, че редовните профилактични прегледи са от решаващо значение. „75 процента от новооткритите случаи на рак на гърдата са в първи и втори стадий, което означава, че са напълно лечими“. Това заяви за Радио Шумен д-р Камен Кожухаров- управител на Комплексния онкологичен..