Шуменската полиция активно продължава беседите с възрастни хора от Нови пазар за предпазване от телефонни измами. Срещите за пореден път се правят при получаване на пенсиите от пощата в града.
След последното установено и задържано „муле“ в Нови пазар преди дни, не са регистрирани опити. Полицейските служители отново обясниха на възрастните хора, че когато им искат пари по телефона по какъвто и да е повод и настояват да бъде оставена парична сума до камък, входна врата, табела или кош за боклук, какъвто беше последният случай в Нови пазар, това е сигурен белег, че е измама.
Полицаите напомниха че трябва да се прекъсне разговорът по телефона и да се потърсят близки или да се позвъни на телефон 112. Жителите на града получиха информационни листовки със съвети за действие в подобни ситуации.
Затварят за движение на автомобили шуменската улица „Васил Петлешков“, съобщават от Община Шумен. Временнатаорганизация на движениетое във връзка с изграждането на канализация на сграда и ще се прилага на 1 август от 8:00 ч. до 14:00 ч. Обходнитя маршрут е по ул. „Съединение“, ул. „Струга“, ул. „Охрид“ и в обратна посока. Припомняме, че..
Общинските съветници отмениха своето решение да въведат платено паркиране по почти всички централни улици на Шумен. Те гласуваха разширяването на така наречената синя зона преди месец, но решението им бе върнато от областния управител Катя Иванова. Администрацията реши да преразгледа зонирането и да подготви нова нормативна уредба. Областният..
30 000 лв. ще бъдат отпуснати от общинския бюджет за паметник на Александър Батенберг в местността "Кабиюк", решиха единодушно общинските съветници. Сумата обаче не е достатъчна. Останалите средства ще се събират с дарителска кампания. "Не ни стигат около 21 хиляди лева. Помогнете ни за тази благородна идея", помоли инициаторът на кампанията Христо..
69 дни са нужни за отстраняването на ВиК авариите по улиците „Университетска“, „Червена роза“, „Лозенград“ и „Дедеагач“ в Шумен. След това ще започне преасфалтирането им с последната част от 20-милионния кредит, който общината изтегли през 2022 г. за нов асфалт в града и по селата. Съветниците гласуваха усвояването на кредита да бъде удължено до юли..
Неправоспособен и пиян водач е задържан в Шумен малко след полунощ на 31 юли. Той се опитал да избяга от проверката, но бил хванат. Това съобщават от шуменската полиция. Около 23:45 часа на 30 юли патрулен екип на полицейското управление в града подал сигнал за спиране и извършване на проверка на водач на лек автомобил "Форд Мондео“ с шуменска..
„Алкохолният рекорд“ за денонощието е 2,24 промила на 40-годишен шуменец. Това съобщават от шуменската полиция. Проверката е извършена около 13:00 часа на входа на село Мадара. Екип на пътна полиция спрял на ул. Мадарски конник“ водач на лек автомобил "Фолксваген Пасат“ с шуменска регистрация. Зад волана във видимо нетрезво състояние бил..
Какво ще се случи с 15-те коня на Ездови клуб „Шумен 2010 г.“, след като днес изтича договорът им за наем на помещения в Хиподрума? Този въпрос предизвика дълга дискусия по време на заседанието на Общинския съвет в Шумен. Държавното предприятие "Кабиюк", което стопанисва общинската база, отказва да поднови договора със спортния клуб...