С церемония и поднасяне на венци и цветя пред паметната плоча на автомобилния пилот Валерий Великов на входа на парк "Кьошковете" започна състезанието по планинско изкачване "Шумен". Кметът на общината и председател на организационния комитет на състезанието Христо Христов, председателят на Автомобилната федерация на България (АФБ) Калоян Станчев и бившият председател на Българската федерация по автомобилен спорт (БФАС) Радослав Козлеков поздравиха участниците.
49 са автомобилите, които стартираха днес в трите тренировъчни манша. По-късно организаторите на състезанието съобщиха, че поради инцидент с катастрофирал автомобил по време на тренировките, трасето на състезанието е временно затворено и се разчиства. Те увериха, че при инцидента няма пострадали и поясниха, че след финала една от колите е излязла и се е завъртяла, като се е ударила в един от автомобилите на форлойфер.
Програмата на състезанието по планинско изкачване "Шумен" продължава днес до 18:00 ч. В неделя стартът е в 9:00 ч., а награждаването ще е от 14:00 ч.
Народният представител от "Продължаваме промяната-Демократична България" Айлин Пехливанова е изпратила писмо до Министерството на земеделието относно бъдещето на сградата на бившата Ветеринарна лечебница в Шумен. Тя е попитала дали има визия за оползотворяването на сградата. Министърът на земеделието Георги Тахов е отговорил, че към момента..
С ново оборудване разполага Народното читалище “Христо Ботев” в Нови пазар, съобщават от културната институция. Придобивката е по проект за доставка на офис, снимачна и озвучителна техника и сценични платна. Финансирането от над 17 000 лв. с ДДС по програмата за Развитие на селските райони. Новата техника ще бъде използвана при провеждането на..
Пари за ремонтите на шуменските спортни зали „Арена“ и „Младост“ ще бъдат осигурени. Това уверение е получил кметът Христо Христов от министъра на младежта и спорта Иван Пешев. Община Шумен сама трябва да организира конкурсите за избор на фирми, които да ремонтират двете съоръжения. Зам.-кметът Николай Колев подготвя документите за обществените..
С 2% е по-добро изпълнението на бюджета на община Шумен в приходната му част за първото полугодие, спрямо данните от 2024 година. Над 10 млн. лева са събраните приходи от данъци. В хазната трябва да влязат още над 5 млн. лева. Над 12 млн. лева са неданъчните приходи. Тук събираемостта е 48%. „Към момента бюджетът е изпълнен на 43%“, каза кметът..
За отдаване на базата на Хиподрума в Шумен за стопанисване на частна фирма съобщи общинският съветник от ГЕРБ Светлозар Начев. Отправено е и питане към кмета на община Шумен на предстоящата сесия на Общинския съвет в края на юли. Поемането на Хиподрума от частна фирма може да доведе до проблеми за клубовете по конен спорт. За това алармира общинският..
Единайсетокласничката от шуменската математическа гимназия Симона Христова завоюва златен медал на Петата Европейска олимпиада по информатика за момичета . Другата шуменка в националния отбор – Нермин Идириз, спечели бронзов медал. Българският национален отборът се представи много силно – Емилиана Димитрова е със сребърен медал, а Елица Стоянова се..
Двама непълнолетни са засечени вчера с нарковейпове. Това съобщават от шуменската полиция. Първият случай е с 15-годишен младеж от Шумен. Той бил проверен вчера по обяд в село Салманово . При извършения личен обиск у него е намерено вейп устройство и 2 шишенца с течност. При претърсване на дома му в селото са открити 4 вейп устройства и около 20 грама..