В понеделник облачността ще е променлива, до обяд по-често значителна, с краткотрайни валежи от дъжд, на места придружени от гръмотевици. Следобед по крайбрежието, а до края на деня и във вътрешността валежите ще спрат, а облачността ще се разкъса и намалее. Ще духа слаб до умерен вятър от източна четвърт, следобед предимно от югоизток. Минималните температури още слабо ще се понижат, спрямо предходните дни и ще са предимно между 12° и 17°, по крайбрежието до 20°, а максималните ще са от 25° до 30°.
Във вторник над района ще се установи предимно ясно и слънчево време и до края на периода ще се запази почти без промяна, в неделя ще има временни увеличения на облачността, но валежи не се очакват. През нощта вятърът най-често ще е слаб, във вътрешността променлив по посока, а денем ще е до умерен от югоизток, по крайбрежието ще духа до умерен бриз. Температурите постепенно ще се повишават и в събота дневните във вътрешността ще достигнат 33°-38°, по крайбрежието ще са предимно между 25° и 30°, но в неделя с временно усилване на вятъра от запад ще се понижат с 3-4°.
Вълнението на морето в началото ще е 2-3 бала, но към средата на периода ще се увеличи на 3, в петък и събота, в открито море и до 4 бала. Температура на морската вода от 24° до 27°.
"Имаме достатъчно време през месец декември да постигнем онези очаквания или да обясним онези проблеми, които се изтъкват като дефекти на проектобюджета, за да имаме, в крайна сметка, балансиран бюджет, който отговаря на политическата спектралност на управлението". Това каза премиерът Росен Желязков в Народното събрание по повод оттеглянато на..
Днес ще има значителна облачност, на места, главно следобед във вътрешността на района, ще превалява дъжд. През нощта валежи ще има и по Черноморието. Ще духа слаб до умерен вятър от юг-югоизток, привечер в Дунавската равнина ще се обърне от северозапад. Все още ще е топло за сезона с максимални температури между 14° и 19°. За Шумен се очакват..
Разград В периода 24.11.2025 г. - 28.11.2025 г., от 9:00 ч. до 16:00 ч. , поради неотложни ремонтни дейности на съоръженията за доставка на електроенергия, ще бъде прекъснато електрозахранването в района на с. Острово, част от ТП 4 и следните улици: "Страхил войвода", "Еделвайс", част от "Лудогорие", част от "Хан Кубрат", част от "Александър..
Комисията за енергийно и водно регулиране (КЕВР) ще актуализира цените на ВиК услугите за 2026 година. В доклад на регулатора, който ще бъде подложен на обществено обсъждане, са заложени нови, по-високи тарифи за потребителите. Ако предложението бъде прието в настоящия му вид, от 1 януари догодина жителите на Русе ще плащат 5.64 лева за един..
Антикорупционната комисия разследва мащабна схема за имотни измами и пране на пари, свързана с политическа партия "Величие". Това предаде БНТ. Има задържани. Рано тази сутрин агенти на КПК, заедно с екипи на жандармерията и полицията, са започнали претърсвания на адреси в София, Варна, Шумен, Пазарджик, както и в с. Неофит Рилски. Акцията е под..
Три сигнала за побои над жени са получени в полицейските управления на Североизтока вчера в Международния ден за борба с насилието над жени и момичета. Първият сигнал е подаден около 12:00 часа в полицията в Омуртаг. Съобщено било за скандал в жилище, при който 20-годишен мъж е нанесъл удари по главата на приятелката си. С побоя й е причинил лека..
Общ протест в София днес организират и от КТ "Подкрепа" на работещи в Агенцията по заетостта, Главната инспекция по труда и Агенцията за социално подпомагане с искане управляващите да осигурят 20 процента ръст на заплатите в трите агенции от догодина. Протести в обедната им почивка ще има и пред териториалните им поделения в страната. Вечерта..