Размер на шрифта
Българско национално радио © 2026 Всички права са запазени

Моята мечта за Коледа

Снимка: Pixabay

Международен конкурс „Моята мечта за Коледа“ организират НЧ „Добри Войников – 1856“ в Шумен и Литературен клуб „Български език и творчество“. Целта на конкурса е да стимулира творчеството и въображението на авторите да споделят своята мечта за Коледа в стихотворение, приказка, разказ, есе или рисунка по темата.

Според регламента на конкурса в раздела за литературно творчество всеки може да участва с 2 произведения – стихотворение, приказка, разказ, есе. Участниците се разпределят в три възрастови групи: първа – от 7 до 11 г.;  втора – от 12 до 18 г.; трета – над 18 г. Текстовете се изпращат на e-mail:  dvojnikovpost@abv.bgили наp.mareva56@abv.bg, придружени със следната информация: три имена; възраст, клас, училище, школа, извънучилищно звено; адрес с пощенски код; номер на телефон. Приемат се до 2 поетични творби, до 2  прозаични или една поетична и една прозаична творба.

В раздела за изобразително изкуство всеки участник трябва да изпрати също не повече от две рисунки по темата на конкурса. Може да се използват всякаква техника и средства за рисуване – акварел, темперни бои, пастели, графика, молив. На гърба на  всяка рисунка се изписват: три имена; възраст; клас; училище; извънучилищно звено; адрес с пощенски код; номер на телефон. Рисунките се изпращат на адреса на читалището: Шумен 9700, пл. „Възраждане“ №4, НЧ „Добри Войников – 1856“ за конкурса „Моята мечта за Коледа“ или се носят лично. Класирането е в три възрастови групи: от 7 до 12 г.; от 13 до 18 г.; над 18 години.

Отличените участници в двата раздела от първо до трето място ще получат грамоти, материални награди и поощрения. 

Крайният срок за получаване на творбите е 6 декември, до 17.00 часа. Резултатите ще бъдат обявени на официалната страница на читалището.


По публикацията работи: Велмира Стефанова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Паметникът на 44 години

Емблемата на Шумен – Мемориалният комплекс „Създатели на българската държава“, днес чества 44 години от своето официално откриване. През студените есенно-зимни дни на 1979-1980 година започват да се правят сондажите за взривяването на скалните маси на Шуменското плато. Там, където само след няколко месеца ще бъде открит импозантният паметник,..

публикувано на 28.11.25 в 07:00

Изграждат още две кръгови кръстовища

Две кръгови кръстовища да бъдат изградени на изхода от Шумен в посока Бургас. Те трябва да осигурят достъп до ул. „Пролетарска“ и ул. „Цветан Зангов“. Това предложи общинският съветник Данаил Данчев. По време на заседанието на Общинския съвет той показа проекти за кръговите кръстовища, изработени от фирми, които имат обекти в близост до изхода..

публикувано на 27.11.25 в 15:20

Турнир по шах за незрящи

Регионален турнир по шахмат организират на 27 и 28 ноември Спортният клуб „Светлина“ за хора със зрителни увреждания, съвместно с Регионалната организация на слепите в Шумен. Състезанието се провежда в хотел „Орбита“.  В турнира участват пет спортни клуба за незрящи от Ямбол, Русе, Варна, Плевен и Шумен. Турнирът вече е традиционен и се организира в..

публикувано на 27.11.25 в 14:50

Кметът се върна в залата

Кметът на Шумен Христо Христов се върна в залата на Общинския съвет, след като общинските съветници приключиха със задаването на въпроси към администрацията. Повече от час в залата остана само зам.-кметът Бейнур Ахмед.  Проведени бяха консултации, които не успяха да върнат кмета Христов и екипа му.  Съветникът Ивайло Илиев обяви, че групата..

публикувано на 27.11.25 в 11:18

Посланикът на Украйна открива изложба в Шумен

Изложбата „Украински носии и традиции“ на фотографа Дмитро Перетрупов ще бъде открита в Регионалната библиотека „Стилиян Чилингиров“ в Шумен утре -28 ноември, съобщиха от културната институция.  Тя представя традиционните украински народни носии с техните регионални особености и символика като част от украинската национална идентичност. За..

публикувано на 27.11.25 в 10:55

Кметът и екипът му напуснаха сесийната зала

Кметът на Шумен Христо Христов напусна заедно с екипа си заседанието на Общинския съвет. В сесийната зала като единствен представител на администрацията остана неговият заместник Бейнур Ахмед. Той обаче бе инструктиран да отговаря на всички питания: "Ще направим проверка и ще отговорим писмено".  "Недопустимо е поведението на кмета на община Шумен,..

публикувано на 27.11.25 в 10:11

Оттеглиха високата такса смет

Догодина шуменци няма да плащат по-скъпа такса смет. На заседание на Общинския съвет в Шумен преди минути бе оттеглена точката от дневния ред на сесията, която променя методиката за определяне на таксата за битови отпадъци. Това направи в началото на заседанието кметът на община Шумен Христо Христов, като се оправда с предложения национален бюджет за..

публикувано на 27.11.25 в 09:34