Madhësia e tekstit
Radioja Kombëtare Bullgare © 2024 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Vozitësi ynë Kristian Vasilev shkon në gjysmëfinale në Szeged

Kristian Vasilev

Kristian Vasilev do të garojë në një gjysmëfinale të skifit për kualifikimin Olimpik Evropian në Szeged (Hungari). Ai fitoi bindshëm ndeshjen e dytë pasi e përshkroi distancën 2000 metra për 6:53.08 minuta.

Në vitin 2023, Kristian Vasilev humbi në minutën e fundit mundësinë për t'u kualifikuar në Lojërat Olimpike “Paris 2024” në Kampionatin Botëror në Beograd (Serbi), transmeton Sportal.

Më shumë nga rubrika

Borjana Kalejn

Tre medalje ari dhe një argjendi për Kalejn dhe Nikollovën në finalet e Kupës Evropiane në Baku

Katër medalje fituan gjimnastet bullgarë në finalet e kombinimeve me veglat e veçanta të Kupës së parë evropiane të gjimnastikës ritmike, që po mbahet në Baku. Borjana Kalejn fitoi një medalje të artë me top dhe fjongo, si dhe një medalje të..

botuar më 24-05-05 1.16.MD

Wings for Life World Run në ndihmë të njerëzve me aftësi të kufizuara kurrizore

Iniciativa Wings for Life World Run është një ngjarje globale që do të mbahet njëkohësisht në të gjithë botën më 5 maj dhe do të fillojë në orën 14:00 me orën bullgare. Të gjitha fondet e mbledhura nga tarifat e hyrjes do të dhurohen për kërkime..

botuar më 24-05-05 7.45.PD
Stilijana Nikollova

Stilijana Nikollova fitoi Kupën Evropiane në Baku

Stilijana Nikollova fitoi medaljen e artë në garën e gjithanshme në Kupën e parë Evropiane të Gjimnastikës Ritmike të mbajtur në Baku. Borjana Kalejn mbeti e katërta pas pasaktësive në kombinimin me shirit. Gara zhvillohet sipas rregullave të..