Според адвокат Вълков има няколко съществени пречки за осъществяването на една такава идея:
Как ще бъдат определени сумите, които трябва да бъдат плащани за лечение в интензивните отделения и реанимациите? Защото в момента по закон животоспасяващите операции са безплатни, те се поемат изцяло от държавата. Трябва да бъдат изменени редица закони, в които да се определи що е то животоспасяваща операция и последващо лечение.
Георги Вълков коментира, че реализирането на идеята за създаване на фонд за лечение на пострадали от катастрофи ще е много трудно, тъй като трябва да се изменят редица закони:
Ако се създава някакъв фонд, трябва да се повишат цените на "Гражданската отговорност" и по законов ред да се определи що е то животоспасяващо лечение. И след това от този фонд независимо виновен или невинен да се плаща лечението, защото в крайна сметка застрахователят ще плати едва след като се установи вината, а това ще стане след като има наказателно производство.
Цялото интервю на Борислава Борисова с адв. Георги Вълков чуйте в звуковия файл.
Цифровизацията на икономиката и иновациите в индустрията няма да засегнат работните места. Това обяви еврокомисарят по вътрешния пазар, промишлеността и предприемачеството Елжбета Биенковска : Не знаем какво ще се случи след 10-15 години и не знаем какви професии ще се появят или изчезнат. Затова е важно какви умения притежават хората или..