Репортаж на Младен Петков за предаването ''Неделя 150''
Update Required
To play the media you will need to either update your browser to a recent version or update your Flash plugin.
На американската политическа сцена Доналд Тръмп и Хилъри Клинтън официално се приемат за двата кандидата за президент. Позиционирането им е на фона на вътрешнопартийни раздори, които се очакваше да бъдат потушени по време на протеклите конгреси. Има ли сигнал за единство?
През изминалите две седмици се състояха двa значими момента, и двата пълни с еуфория. Първо в Кливлънд, Охайо, където републиканците официалното номинираха противоречив аутсайдър за свой кандидат за президент.
Подобна картина имаше и във Филаделфия, Пенсилавания, при демократите, където Хилъри Клинтън стана първата жена-кандидат на основна партия.
Кулминацията на започналото над година по-рано състезание бе под формата на сцени с хиляди, които спонтанно избухваха в танци, прегръдки и радостни викове на пейзаж от червено, бяло и синьо и пъстри плакати със слогани.
Партийните събрания в Америка се провеждат на всеки четири години като целта е оформяне на платформата и най-вече показване на единство преди същинските избори за Белия Дом. Тази година очакванията за конгресите бяха много големи, заради вездесъщата драма, която съпровождаше предварителните избори. Имаше нагласи за демонстрации на вътрешнопартийно напрежение.
В звуковия файл можете да чуете целия репортаж на Младен Петков.
Цифровизацията на икономиката и иновациите в индустрията няма да засегнат работните места. Това обяви еврокомисарят по вътрешния пазар, промишлеността и предприемачеството Елжбета Биенковска : Не знаем какво ще се случи след 10-15 години и не знаем какви професии ще се появят или изчезнат. Затова е важно какви умения притежават хората или..
публикувано на 01.02.18 в 16:47
LANGUAGES
РОТАЦИОННО ПРЕДСЕДАТЕЛСТВО НА СЪВЕТА НА ЕВРОПЕЙСКИЯ СЪЮЗ