Европейската комисия смята, че България е нарушила правилата за вътрешния пазар с избора на изпълнители на "Южен поток” и затова започва наказателна процедура срещу страната, обяви на пресконференция в Брюксел говорителят на комисията Антоан Коломбани.
Коломбани обясни и защо се предприемат действия единствено срещу България, въпреки че в проекта участват и други страни - членки на Евросъюза, в чиито междуправителствени споразумения с Русия Еврокомисията също установи противоречия с европейското законодателство:
Това, което мога да кажа по повод тази наказателна процедура срещу България, е, че я стартирахме, защото в момента там се възлага изпълнението на дейностите, работата е на път да започне и беше належащо да реагираме. Разбира се, следим ситуацията и в другите страни, включени в проекта, очакваме от тях да съобразят обществените поръчки с европейските норми и ако е необходимо, ще предприемем действия и срещу други държави.
Междувременно Сабине Бергер, говорител на комисаря по енергетиката Гюнтер Йотингер, припомни, че миналата седмица Европейската комисия поиска спиране на целия проект:
Европейската комисия, в рамките на своята стратегия за енергийна сигурност, предложи прекратяване на проекта "Южен поток", докато се постигне пълното му съответствие с европейското законодателство, както и преоценка на този проект – в светлината на европейските приоритети за енергийна сигурност.
В Ренсбург, Германия на вчерашните избори 481 наши сънародници са упражнили правото си на вот. Това съобщи пред БНР д -р Антоанета Тончева, доброволец и член на избирателна комисия. ПП-ДБ печели най-много гласове в Германия Над 146 000 души са гласували в чужбина "Имахме и машинно гласуване, и с хартиени бюлетини. Валидните гласове са..
Общинската избирателна комисия в Стара Загора е освободила член на Секционна избирателна комисия в града заради несъвместимост. В мъглижкото село Юлиево след сигнал от един от кандидатите за кметове в джипа на съпругата на негов конкурент бяха открити избирателни списъци. След подаден сигнал от една от политическите партии, че съпругата на кандидат..
ЦИК ще извърши проверка на всички регистрирани за участие в изборите за общински съветници и за кметове кандидати дали отговарят на изискванията. Това ще се случи до 10 часа на 28 ми септември, ден преди началото на предизборната кампания. Говорителят на ЦИК Росица Матева обясни, че ще се проверява и дали кандидатите нямат влязла в сила санкция за..
Властите трябва да работят по-активно за отстраняване на купения вот и да подобрят правната рамка за провеждане на предизборна кампания, заяви в интервю за БНР Нина Суомалайнен, ръководител на мисията от наблюдатели от Службата за демократични институции и права на човека на Организацията за сигурност и сътрудничество в Европа. Според..
В област Ловеч на предстоящите на 14 ноември избори за президент и вицепрезидент и народни представители в 176 от общи сформираните 269 секции ще се гласува машинно. Това стана ясно на проведената днес работна среща, свикана от областния управител на Ловеч Светослав Славчев, с участието на директора на ОДМВР – Ловеч Станислав Великов и председателя на..
Гласуване по настоящ адрес в изборите на 27 октомври 2024 г.
Гласуване на избиратели с увреждания в изборите на 27 октомври 2024 г.
Кой има право да гласува в изборите на 27 октомври 2024 г.
Гласуване с хартиена бюлетина в изборите на 27 октомври 2024 г.
Гласуване с машина в изборите на 27 октомври 2024 г.
Адрес: гр. София, бул. "Шипченски проход" 69
Тел: + 359 2 9708810
Факс: + 359 2 9733769
E-mail: office@cem.bg
www.cem.bg
Българско национално радио © 2020. Всички права са запазени.