Апелативният съд в Бургас потвърди присъдите по делото за катастрофата на автомагистрала „Тракия“. При тежкия инцидент през 2011 година загинаха 9 души, а други 11 бяха ранени.
Присъдите - десет години лишаване от свобода за собственика на фирмата превозвач "Ентуртранс" Ениз Ченгел и за началника на транспортния отдел Николай Точев, както и пет години затвор за шофьора Светослав Димитров, остават. Апелативните магистрати са категорични, че собственикът и управителят са били наясно с лошото техническо състояние на автобусите. Проявили са престъпна небрежност, като не са осигурили необходимия контрол за редовното провеждане на технически прегледи.
Въззивната инстанция открива нарушения в квалификацията на престъплението за причиняване на смърт по непредпазливост и го коригира, но не променя размера на наказанието. Съдът потвърждава, че причината за произшествието е техническата неизправност на автобуса. В решението се посочва, че шофьорът е имал възможност да запази управлението, да намали скоростта и да спре, но не е действал адекватно. Наказанието му е по-малко, тъй като е помагал на пострадалите пътници.
Автобусът-ковчег катастрофира на 15 юни 2011 година на магистрала "Тракия" край Пловдив. Живота си загубиха девет души, а 11 бяха ранени. Решението на Бургаския апелативен съд подлежи на обжалване и протестиране пред Върховния касационен съд в 15-дневен срок от уведомяването на страните.
В Ренсбург, Германия на вчерашните избори 481 наши сънародници са упражнили правото си на вот. Това съобщи пред БНР д -р Антоанета Тончева, доброволец и член на избирателна комисия. ПП-ДБ печели най-много гласове в Германия Над 146 000 души са гласували в чужбина "Имахме и машинно гласуване, и с хартиени бюлетини. Валидните гласове са..
Общинската избирателна комисия в Стара Загора е освободила член на Секционна избирателна комисия в града заради несъвместимост. В мъглижкото село Юлиево след сигнал от един от кандидатите за кметове в джипа на съпругата на негов конкурент бяха открити избирателни списъци. След подаден сигнал от една от политическите партии, че съпругата на кандидат..
ЦИК ще извърши проверка на всички регистрирани за участие в изборите за общински съветници и за кметове кандидати дали отговарят на изискванията. Това ще се случи до 10 часа на 28 ми септември, ден преди началото на предизборната кампания. Говорителят на ЦИК Росица Матева обясни, че ще се проверява и дали кандидатите нямат влязла в сила санкция за..
Властите трябва да работят по-активно за отстраняване на купения вот и да подобрят правната рамка за провеждане на предизборна кампания, заяви в интервю за БНР Нина Суомалайнен, ръководител на мисията от наблюдатели от Службата за демократични институции и права на човека на Организацията за сигурност и сътрудничество в Европа. Според..
В област Ловеч на предстоящите на 14 ноември избори за президент и вицепрезидент и народни представители в 176 от общи сформираните 269 секции ще се гласува машинно. Това стана ясно на проведената днес работна среща, свикана от областния управител на Ловеч Светослав Славчев, с участието на директора на ОДМВР – Ловеч Станислав Великов и председателя на..
Гласуване по настоящ адрес в изборите на 27 октомври 2024 г.
Гласуване на избиратели с увреждания в изборите на 27 октомври 2024 г.
Кой има право да гласува в изборите на 27 октомври 2024 г.
Гласуване с хартиена бюлетина в изборите на 27 октомври 2024 г.
Гласуване с машина в изборите на 27 октомври 2024 г.
Адрес: гр. София, бул. "Шипченски проход" 69
Тел: + 359 2 9708810
Факс: + 359 2 9733769
E-mail: office@cem.bg
www.cem.bg
Българско национално радио © 2020. Всички права са запазени.