До края на мандата на правителството ще бъде довършена поне половината от автомагистрала "Хемус", а вече стартира тръжната процедура за изграждането на още 60 километра от нея, заяви премиерът Бойко Борисов на откриването на петкилометровия участък "Белокопитово-Каспичан". Отсечката е изградена с 66 000 000 лева от републиканския бюджет.
Премиерът обясни откъде ще бъде намерено финансиране за останалата част от автомагистрала "Хемус", което възлиза на близо 1 900 000 000 лева:
Събираме много пари от контрабандистите в момента, така че виждате – изпълняваме си всички ангажименти. Ако не беше вадена от Оперативната програма... за радост я вкарахме пак. Аз се надявам, че с Жан-Клод Юнкер и останалите колеги, с които съм говорил, ще спестим доста пари от "Струма" и ще ги прехвърлим тук, така че ще стане под милиард и 900, и аз съм обещал – в рамките на този мандат, двата лота ще започнат да се строят догодина до Ловеч. Паралелно с това, знаете, че тя въобще "Хемус" не е проектирана, така че сега проектираме и едновременно с това обявяваме тръжни процедури.
Относно следващите 60 километра от автомагистралата, Бойко Борисов поясни:
Те са Ябланица–Ловеч. Имаме пари за тях, иначе нямаше да правим конкурси. Помните колко време стоя тук на Белокопитово като язва.
По повод намерението на бизнеса за нови протести, свързани с увеличението цената на тока, премиерът подчерта, че протестите са демократичен акт:
ДКЕВР е организацията, която определя цените на тока. Ние мисля, че доста неща направихме, за да не се вдигне за потребителите цената на тока – в смисъл с мерките, които взехме, и чрез новия Закон за енергетиката.
Относно исканата от бизнеса оставка на Иван Иванов, премиерът допълни:
Аз не мога да отговарям нито за бизнеса, нито за синдикатите. Виждал съм се с тях поне 6-7 пъти и всичките тези мерки, които въведохме, бяха след срещи с тях – одобрени с тях на общи пресконференции и за фонда, който създаваме, и за всичко останало.
В Ренсбург, Германия на вчерашните избори 481 наши сънародници са упражнили правото си на вот. Това съобщи пред БНР д -р Антоанета Тончева, доброволец и член на избирателна комисия. ПП-ДБ печели най-много гласове в Германия Над 146 000 души са гласували в чужбина "Имахме и машинно гласуване, и с хартиени бюлетини. Валидните гласове са..
Общинската избирателна комисия в Стара Загора е освободила член на Секционна избирателна комисия в града заради несъвместимост. В мъглижкото село Юлиево след сигнал от един от кандидатите за кметове в джипа на съпругата на негов конкурент бяха открити избирателни списъци. След подаден сигнал от една от политическите партии, че съпругата на кандидат..
ЦИК ще извърши проверка на всички регистрирани за участие в изборите за общински съветници и за кметове кандидати дали отговарят на изискванията. Това ще се случи до 10 часа на 28 ми септември, ден преди началото на предизборната кампания. Говорителят на ЦИК Росица Матева обясни, че ще се проверява и дали кандидатите нямат влязла в сила санкция за..
Властите трябва да работят по-активно за отстраняване на купения вот и да подобрят правната рамка за провеждане на предизборна кампания, заяви в интервю за БНР Нина Суомалайнен, ръководител на мисията от наблюдатели от Службата за демократични институции и права на човека на Организацията за сигурност и сътрудничество в Европа. Според..
В област Ловеч на предстоящите на 14 ноември избори за президент и вицепрезидент и народни представители в 176 от общи сформираните 269 секции ще се гласува машинно. Това стана ясно на проведената днес работна среща, свикана от областния управител на Ловеч Светослав Славчев, с участието на директора на ОДМВР – Ловеч Станислав Великов и председателя на..
Гласуване по настоящ адрес в изборите на 27 октомври 2024 г.
Гласуване на избиратели с увреждания в изборите на 27 октомври 2024 г.
Кой има право да гласува в изборите на 27 октомври 2024 г.
Гласуване с хартиена бюлетина в изборите на 27 октомври 2024 г.
Гласуване с машина в изборите на 27 октомври 2024 г.
Адрес: гр. София, бул. "Шипченски проход" 69
Тел: + 359 2 9708810
Факс: + 359 2 9733769
E-mail: office@cem.bg
www.cem.bg
Българско национално радио © 2020. Всички права са запазени.