Турски изтребители извършиха масирани удари по въздуха срещу цели на терористите от Кюрдската работническа партия, ПКК. От щаба на турските въоръжени сили съобщиха, че в атаките участват Ф-16 и Ф -4 и че са били поразени 13 цели. Въздушните удари, които започнаха снощи, продължават.
Те бяха предприети в отговор на нападение на терористи от ПКК над конвой на турската армия от засада край село Даглъджа, окръг Хаккяри, в близост до границата с Ирак. При терористичната атака са били убити 16 турски войници,но според други източници убитите войници са най-малко 31, има и ранени. Това е една от най-мащабните и смъртоносни атаки на ПКК в последно време. Сраженията между войските и терористите в района продължават, с атаки на изтребителите по въздуха и на хеликоптери Сикорски, според постъпващите съобщения.
Поредният терористичен акт разтърси Турция, където напоследък не минава ден без терор и без жертви. Премиерът Ахмед Давутоглу свика на спешно заседание Съвета за национална сигурност,с участието на началника на генщаба на турската армия. Предстои среща между Давутоглу и лидера на основната опозиционна НРП Кемал Кълъчдароглу. Като възможна опция се посочва провеждане на трансгранична операция срещу ПКК.НРП подкрепи пради няколко дни в парламента предложението на правителството за продължаване на мандата на турската армия за извършване на удари зад граница.
В Ренсбург, Германия на вчерашните избори 481 наши сънародници са упражнили правото си на вот. Това съобщи пред БНР д -р Антоанета Тончева, доброволец и член на избирателна комисия. ПП-ДБ печели най-много гласове в Германия Над 146 000 души са гласували в чужбина "Имахме и машинно гласуване, и с хартиени бюлетини. Валидните гласове са..
Общинската избирателна комисия в Стара Загора е освободила член на Секционна избирателна комисия в града заради несъвместимост. В мъглижкото село Юлиево след сигнал от един от кандидатите за кметове в джипа на съпругата на негов конкурент бяха открити избирателни списъци. След подаден сигнал от една от политическите партии, че съпругата на кандидат..
ЦИК ще извърши проверка на всички регистрирани за участие в изборите за общински съветници и за кметове кандидати дали отговарят на изискванията. Това ще се случи до 10 часа на 28 ми септември, ден преди началото на предизборната кампания. Говорителят на ЦИК Росица Матева обясни, че ще се проверява и дали кандидатите нямат влязла в сила санкция за..
Властите трябва да работят по-активно за отстраняване на купения вот и да подобрят правната рамка за провеждане на предизборна кампания, заяви в интервю за БНР Нина Суомалайнен, ръководител на мисията от наблюдатели от Службата за демократични институции и права на човека на Организацията за сигурност и сътрудничество в Европа. Според..
В област Ловеч на предстоящите на 14 ноември избори за президент и вицепрезидент и народни представители в 176 от общи сформираните 269 секции ще се гласува машинно. Това стана ясно на проведената днес работна среща, свикана от областния управител на Ловеч Светослав Славчев, с участието на директора на ОДМВР – Ловеч Станислав Великов и председателя на..
Гласуване по настоящ адрес в изборите на 27 октомври 2024 г.
Гласуване на избиратели с увреждания в изборите на 27 октомври 2024 г.
Кой има право да гласува в изборите на 27 октомври 2024 г.
Гласуване с хартиена бюлетина в изборите на 27 октомври 2024 г.
Гласуване с машина в изборите на 27 октомври 2024 г.
Адрес: гр. София, бул. "Шипченски проход" 69
Тел: + 359 2 9708810
Факс: + 359 2 9733769
E-mail: office@cem.bg
www.cem.bg
Българско национално радио © 2020. Всички права са запазени.