Цветан Цветанов: Не зная какви консултации провежда лидерът на БСП с всички останали парламентарни партии без ГЕРБ

Оставката на кабинета - първа и единствена точка за заседанието на НС в сряда

Служебен кабинет, излъчен след разговори между президентите Росен Плевнелиев и Румен Радев, е най-удачното решение за България, смята Росен Петров от БДЦ

Снимка: БГНЕС

Утре от 14.00 часа депутатите ще трябва да гласуват оставката на кабинета "Борисов", която  беше депозирана в Народното събрание. Това ще бъде първа и единствена точка за сряда, потвърди оставащата като председател на парламента Цецка Цачева.
Председателят на ПГ на ГЕРБ Цветан Цветанов каза, че не знае какви консултации провежда в момента лидерът на БСП Корнелия Нинова с всички останали парламентарни партии без ГЕРБ:
Не знам какви други разговори могат да се водят при тази ситуация, която имаме днес. Имаме подадена оставка на кабинета. Тя ще бъде гледана утре като първа и единствена точка в заседанието, което ще бъде от 14.00 часа и след това вече, разбира се, ще има и политически консултации, които ще бъдат проведени от президента на Република България Росен Плевнелиев с всичките парламентарно представени групи, за да може действително след това да се търсят и някакви други решения, които могат да бъдат полезни за държавата.
Служебен кабинет, излъчен след разговори между президентите Росен Плевнелиев и Румен Радев е най-удачното решение за България, заяви депутатът от БДЦ Росен Петров след среща с лидера на БСП Корнелия Нинова в парламента. 
Два кабинета служебни за два месеца ще ни се видят множко, отбеляза Петров.
На срещата от Патриотичния фронт са поставили и въпроса за увеличение на минималната пенсия. Красимир Каракачанов уточни: 
Не сме говорили за подкрепа. Ние просто си заявихме нашите виждания за 300 лева минимална пенсия.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

"Възраждане" с убедетелна победа в Регенсбург, втори там са "Величие"

В Ренсбург, Германия на вчерашните избори 481 наши сънародници са упражнили правото си на вот. Това съобщи пред БНР д -р Антоанета Тончева, доброволец и член на избирателна комисия. ПП-ДБ печели най-много гласове в Германия Над 146 000 души са гласували в чужбина "Имахме и машинно гласуване, и с хартиени бюлетини. Валидните гласове са..

публикувано на 28.10.24 в 12:59

В Стара Загора отстраниха член на СИК поради несъвместимост

Общинската избирателна комисия в Стара Загора е освободила член на Секционна избирателна комисия в града заради несъвместимост.   В мъглижкото село Юлиево след сигнал от един от кандидатите за кметове  в джипа на съпругата на негов конкурент бяха открити избирателни списъци.  След подаден сигнал от една от политическите партии, че съпругата на кандидат..

публикувано на 29.10.23 в 17:20
Росица Матева

ЦИК ще провери всички кандидати дали отговарят на условията

ЦИК ще извърши проверка на всички регистрирани за участие в изборите за общински съветници и за кметове кандидати дали отговарят на изискванията. Това ще се случи до 10 часа на 28 ми септември, ден преди началото на предизборната кампания.  Говорителят на ЦИК Росица Матева обясни, че ще се проверява и дали кандидатите нямат влязла в сила санкция за..

публикувано на 26.09.23 в 15:48

Нина Суомалайнен: Властите в България да работят по-активно за отстраняване на купения вот

Властите трябва да работят по-активно за отстраняване на купения вот и да подобрят правната рамка за провеждане на предизборна кампания, заяви в интервю за БНР Нина Суомалайнен, ръководител на мисията от наблюдатели от Службата за демократични институции и права на човека на Организацията за сигурност и сътрудничество в Европа. Според..

публикувано на 03.10.22 в 18:37

В 176 от 269 секции в Ловешка област ще се гласува машинно

В област Ловеч на предстоящите на 14 ноември избори за президент и вицепрезидент и народни представители в 176 от общи сформираните 269 секции ще се гласува машинно. Това стана ясно на проведената днес работна среща, свикана от областния управител на Ловеч Светослав Славчев, с  участието на директора на ОДМВР – Ловеч Станислав Великов и председателя на..

публикувано на 11.10.21 в 21:53