Загиналият капитан Георги Анастасов ще бъде повишен в звание посмъртно

| обновено на 10.06.17 в 17:30
Капитан Георги Анастасов
Снимка: Архив

Загиналият капитан Георги Анастасов, командир на екипажа на катастрофиралия вчера вертолет "Пантер", ще бъде повишен в звание "майор" посмъртно, обяви премиерът Бойко Борисов. Той изказа съболезнования на близките на кап. Анастасов и подчерта, че командирът е бил негов личен приятел. 

Анастасов, познавах го лично, прекрасен пилот и пак със своите действия до последно се е борил и е спасил живота на другите двама.Но, нека да кажа и това, че в случая сме купили възможно най-добрият хеликоптер в света и понеже застраховките не важат за военната техника, само се застрахова живота им, сме загубили и 50 милиона вчера, освен безценният, повтарям, човешки живот на един прекрасен летец

Заедно с един човешки живот са потопени и 50 млн. лева, каквато е стойността на хеликоптера, подчерта Борисов, като допълни, че за това трябва да се мисли, когато се поръчва въоръжение за армията. 

С пълен военен церемониал ще бъде изпратен в неделя майор Георги Анастасов, съобщиха от Министерството на отбраната.  Поклонението пред тленните ще е от 11,00 часа в ритуалната зала на Централните гробища в Ямбол. На церемонията ще присъстват министърът на отбраната Красимир Каракачанов, висши офицери и военнослужещи от трите рода войски



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

"Възраждане" с убедетелна победа в Регенсбург, втори там са "Величие"

В Ренсбург, Германия на вчерашните избори 481 наши сънародници са упражнили правото си на вот. Това съобщи пред БНР д -р Антоанета Тончева, доброволец и член на избирателна комисия. ПП-ДБ печели най-много гласове в Германия Над 146 000 души са гласували в чужбина "Имахме и машинно гласуване, и с хартиени бюлетини. Валидните гласове са..

публикувано на 28.10.24 в 12:59

В Стара Загора отстраниха член на СИК поради несъвместимост

Общинската избирателна комисия в Стара Загора е освободила член на Секционна избирателна комисия в града заради несъвместимост.   В мъглижкото село Юлиево след сигнал от един от кандидатите за кметове  в джипа на съпругата на негов конкурент бяха открити избирателни списъци.  След подаден сигнал от една от политическите партии, че съпругата на кандидат..

публикувано на 29.10.23 в 17:20
Росица Матева

ЦИК ще провери всички кандидати дали отговарят на условията

ЦИК ще извърши проверка на всички регистрирани за участие в изборите за общински съветници и за кметове кандидати дали отговарят на изискванията. Това ще се случи до 10 часа на 28 ми септември, ден преди началото на предизборната кампания.  Говорителят на ЦИК Росица Матева обясни, че ще се проверява и дали кандидатите нямат влязла в сила санкция за..

публикувано на 26.09.23 в 15:48

Нина Суомалайнен: Властите в България да работят по-активно за отстраняване на купения вот

Властите трябва да работят по-активно за отстраняване на купения вот и да подобрят правната рамка за провеждане на предизборна кампания, заяви в интервю за БНР Нина Суомалайнен, ръководител на мисията от наблюдатели от Службата за демократични институции и права на човека на Организацията за сигурност и сътрудничество в Европа. Според..

публикувано на 03.10.22 в 18:37

В 176 от 269 секции в Ловешка област ще се гласува машинно

В област Ловеч на предстоящите на 14 ноември избори за президент и вицепрезидент и народни представители в 176 от общи сформираните 269 секции ще се гласува машинно. Това стана ясно на проведената днес работна среща, свикана от областния управител на Ловеч Светослав Славчев, с  участието на директора на ОДМВР – Ловеч Станислав Великов и председателя на..

публикувано на 11.10.21 в 21:53