Ръководството на ГЕРБ подкрепя решението на общинската организация в Хасково да свали доверие от кмета Добри Беливанов. Това обяви зам.-председателят на партията Цветан Цветанов. Той съобщи още, че ще има кадрови промени и в други регионални структури.
Цветан Цветанов беше категоричен, че причина за решението е, че предложеният от ГЕРБ кмет не се справя:
Господин Беливанов не се ползва с подкрепата на партията на местно ниво, защото той изцяло се е отклонил от обещанията, които дадохме през последните няколко години.
Оставката на градоначалника още не е поискана, но въпросът ще бъде обсъждан на ниво централно ръководство. Депутатът Делян Добрев пък пое политическата отговорност за номинацията на Беливанов и на свой ред го обвини в съмнителни контакти с местен бизнесмен:
Днес стана ясно и има дори снимки в медиите, че кметът Беливанов е с Иван Стаматов на луксозна почивка в Кан, Ница и Монако, доколкото разбрах, и се разхождат с най-модерния и съвременен джип бентли. Това доказва, че властовият център никога не е бил в община Хасково, а винаги е бил в офиса, в къщата и не знам къде, на луксозните екскурзии с въпросния бизнесмен.
В Ренсбург, Германия на вчерашните избори 481 наши сънародници са упражнили правото си на вот. Това съобщи пред БНР д -р Антоанета Тончева, доброволец и член на избирателна комисия. ПП-ДБ печели най-много гласове в Германия Над 146 000 души са гласували в чужбина "Имахме и машинно гласуване, и с хартиени бюлетини. Валидните гласове са..
Общинската избирателна комисия в Стара Загора е освободила член на Секционна избирателна комисия в града заради несъвместимост. В мъглижкото село Юлиево след сигнал от един от кандидатите за кметове в джипа на съпругата на негов конкурент бяха открити избирателни списъци. След подаден сигнал от една от политическите партии, че съпругата на кандидат..
ЦИК ще извърши проверка на всички регистрирани за участие в изборите за общински съветници и за кметове кандидати дали отговарят на изискванията. Това ще се случи до 10 часа на 28 ми септември, ден преди началото на предизборната кампания. Говорителят на ЦИК Росица Матева обясни, че ще се проверява и дали кандидатите нямат влязла в сила санкция за..
Властите трябва да работят по-активно за отстраняване на купения вот и да подобрят правната рамка за провеждане на предизборна кампания, заяви в интервю за БНР Нина Суомалайнен, ръководител на мисията от наблюдатели от Службата за демократични институции и права на човека на Организацията за сигурност и сътрудничество в Европа. Според..
В област Ловеч на предстоящите на 14 ноември избори за президент и вицепрезидент и народни представители в 176 от общи сформираните 269 секции ще се гласува машинно. Това стана ясно на проведената днес работна среща, свикана от областния управител на Ловеч Светослав Славчев, с участието на директора на ОДМВР – Ловеч Станислав Великов и председателя на..
Гласуване по настоящ адрес в изборите на 27 октомври 2024 г.
Гласуване на избиратели с увреждания в изборите на 27 октомври 2024 г.
Кой има право да гласува в изборите на 27 октомври 2024 г.
Гласуване с хартиена бюлетина в изборите на 27 октомври 2024 г.
Гласуване с машина в изборите на 27 октомври 2024 г.
Адрес: гр. София, бул. "Шипченски проход" 69
Тел: + 359 2 9708810
Факс: + 359 2 9733769
E-mail: office@cem.bg
www.cem.bg
Българско национално радио © 2020. Всички права са запазени.