Аутсорсинг индустрията формира 3,6 на сто от брутния вътрешен продукт на страната или 1,5 милиарда евро. Очаква се оборотът от сектора до 2020 година да нарасне до 2,5 милиарда евро като дял от икономиката. Данните са на Българската аутсорсинг асоциация.
Аутсорсинг услугите осигуряват работа на 48 хиляди служители, като се търсят специалисти за още 20 хиляди позиции. Секторът отдавана е надхвърлил мащабите на колцентровете, посочва Пламен Цеков от асоциацията:
Индустрията става все по-специализирана. Вече не се търсят хора, които знаят само чужд език. Все повече центрове се отварят, специализирани по управление на човешки ресурси, също финансов и счетоводен аутсорсинг на пак големи международни конгломерати. И тук вече говорим за комбинация от чужди езици плюс бизнес познания.
Другата тенденция от последните години е разширяването на мрежата от офисите на компаниите от София към останалите градове в страната.
Оформят се други три точки в страната, които стават ключови след София. Това са Пловдив, Варна и Бургас. Почти всички големи компании, които присъстват на българския пазар, вече имат присъствие в тези три града, казва Светослав Иванов.
В Ренсбург, Германия на вчерашните избори 481 наши сънародници са упражнили правото си на вот. Това съобщи пред БНР д -р Антоанета Тончева, доброволец и член на избирателна комисия. ПП-ДБ печели най-много гласове в Германия Над 146 000 души са гласували в чужбина "Имахме и машинно гласуване, и с хартиени бюлетини. Валидните гласове са..
Общинската избирателна комисия в Стара Загора е освободила член на Секционна избирателна комисия в града заради несъвместимост. В мъглижкото село Юлиево след сигнал от един от кандидатите за кметове в джипа на съпругата на негов конкурент бяха открити избирателни списъци. След подаден сигнал от една от политическите партии, че съпругата на кандидат..
ЦИК ще извърши проверка на всички регистрирани за участие в изборите за общински съветници и за кметове кандидати дали отговарят на изискванията. Това ще се случи до 10 часа на 28 ми септември, ден преди началото на предизборната кампания. Говорителят на ЦИК Росица Матева обясни, че ще се проверява и дали кандидатите нямат влязла в сила санкция за..
Властите трябва да работят по-активно за отстраняване на купения вот и да подобрят правната рамка за провеждане на предизборна кампания, заяви в интервю за БНР Нина Суомалайнен, ръководител на мисията от наблюдатели от Службата за демократични институции и права на човека на Организацията за сигурност и сътрудничество в Европа. Според..
В област Ловеч на предстоящите на 14 ноември избори за президент и вицепрезидент и народни представители в 176 от общи сформираните 269 секции ще се гласува машинно. Това стана ясно на проведената днес работна среща, свикана от областния управител на Ловеч Светослав Славчев, с участието на директора на ОДМВР – Ловеч Станислав Великов и председателя на..
Гласуване по настоящ адрес в изборите на 27 октомври 2024 г.
Гласуване на избиратели с увреждания в изборите на 27 октомври 2024 г.
Кой има право да гласува в изборите на 27 октомври 2024 г.
Гласуване с хартиена бюлетина в изборите на 27 октомври 2024 г.
Гласуване с машина в изборите на 27 октомври 2024 г.
Адрес: гр. София, бул. "Шипченски проход" 69
Тел: + 359 2 9708810
Факс: + 359 2 9733769
E-mail: office@cem.bg
www.cem.bg
Българско национално радио © 2020. Всички права са запазени.