Възможно е двамата затворници, които избягаха от Софийския затвор, да са напуснали страната, заяви пред журналисти в парламента министърът на вътрешните работи Валентин Радев.
„Толкова много очи, българи, дано да успее някой някъде да ги види. Разбира се, основната работа остава на полицията. Непрекъснато работят всички, най-добрите издирвачи. Всичко е събрано където трябва, да не уточнявам. Границите са затворени също. Те няма какво да губят – единият е с 32-годишна присъда, а другият – с 28-годишна присъда. Правим невъзможното, за да ги хванем“.
Един от тримата служители на затвора е направил опит да задържи един от избягалите престъпници, има и чистачка, която също се е намесила, информира правосъдният министър Цецка Цачева.
"Tова, което знам аз, че последният служител, който е направил опит да ги задържи, имало е хващане за дрехата, с която единият е бил облечен, той излязъл на улицата, знаете колко е натоварено, там има автомобили, има много хора. Той е преценил, че няма как повече да се действа в тази чисто градска среда, знаете къде се намира Централният софийски затвор".
Към този момент няма информация дали се е задействал СОТ, съобщи още министър Цачева. На 12-и април трябва да е готов докладът на комисията, която анализира случая с бягството на затворниците.
На въпроса дали двамата министри ще си подадат оставка заради криминалния инцидент, двамата отговориха така:
„Тогава, когато министър-председателят ми поиска оставката, знаете, че всеки министър е готов и се прецени, че отговорността се носи персонално“, коментира Цачева.
„Много лесно се искат оставки. 2014 г. има подобен случай – Николай Николов и Хосе Мартинес – те по същия начин от Софийския затвор избягват, т.е. всички вкупом през тези години сме виновни за това, което се случва“, каза Радев.
В Ренсбург, Германия на вчерашните избори 481 наши сънародници са упражнили правото си на вот. Това съобщи пред БНР д -р Антоанета Тончева, доброволец и член на избирателна комисия. ПП-ДБ печели най-много гласове в Германия Над 146 000 души са гласували в чужбина "Имахме и машинно гласуване, и с хартиени бюлетини. Валидните гласове са..
Общинската избирателна комисия в Стара Загора е освободила член на Секционна избирателна комисия в града заради несъвместимост. В мъглижкото село Юлиево след сигнал от един от кандидатите за кметове в джипа на съпругата на негов конкурент бяха открити избирателни списъци. След подаден сигнал от една от политическите партии, че съпругата на кандидат..
ЦИК ще извърши проверка на всички регистрирани за участие в изборите за общински съветници и за кметове кандидати дали отговарят на изискванията. Това ще се случи до 10 часа на 28 ми септември, ден преди началото на предизборната кампания. Говорителят на ЦИК Росица Матева обясни, че ще се проверява и дали кандидатите нямат влязла в сила санкция за..
Властите трябва да работят по-активно за отстраняване на купения вот и да подобрят правната рамка за провеждане на предизборна кампания, заяви в интервю за БНР Нина Суомалайнен, ръководител на мисията от наблюдатели от Службата за демократични институции и права на човека на Организацията за сигурност и сътрудничество в Европа. Според..
В област Ловеч на предстоящите на 14 ноември избори за президент и вицепрезидент и народни представители в 176 от общи сформираните 269 секции ще се гласува машинно. Това стана ясно на проведената днес работна среща, свикана от областния управител на Ловеч Светослав Славчев, с участието на директора на ОДМВР – Ловеч Станислав Великов и председателя на..
Гласуване по настоящ адрес в изборите на 27 октомври 2024 г.
Гласуване на избиратели с увреждания в изборите на 27 октомври 2024 г.
Кой има право да гласува в изборите на 27 октомври 2024 г.
Гласуване с хартиена бюлетина в изборите на 27 октомври 2024 г.
Гласуване с машина в изборите на 27 октомври 2024 г.
Адрес: гр. София, бул. "Шипченски проход" 69
Тел: + 359 2 9708810
Факс: + 359 2 9733769
E-mail: office@cem.bg
www.cem.bg
Българско национално радио © 2020. Всички права са запазени.