Цвета Караянчева отиде у дома на Николай Колев - Босия

Анкетна комисия ще установява факти в транспортния сектор, с които Босия твърди, че разполага

| обновено на 16.07.18 в 18:00
Снимка: БТА

Народното събрание ще създаде временна анкетна комисия, която да установи всички факти и обстоятелства в транспортния сектор, за които Николай Колев - Босия твърди, че разполага. Това съобщи председателят на парламента Цвета Караянчева, която заедно с вътрешния министър Валентин Радев се срещна с Николай Колев в дома му, след като Колев не се отзова на нейната покана за среща в Народното събрание.

"Комисия в парламента, всички парламентарни групи плюс негово участие и още хора, които той (Николай Колев - Босия – бел.ред.) прецени. В сряда ще бъде гласувана тази комисия, сигурно първото заседание ще е в четвъртък и съответно ще информирам председателите на парламентарни групи да излъчат по двама човека от съответната парламентарна група, за да направим тази анкетна комисия да може да се успокои господин Колев" , каза Караянчева. 

Запитана дали Босия отказва да преустанови гладната си стачка, председателят на НС отговори:

"До четвъртък няма да му се прави нищо. Дотук отказва, но имаме диалог и се надявам, че след четвъртъка и медиците ще се намесят успешно".

По-рано Караянчева заяви, че отива в дома на Николай Колев - Босия с твърдото съзнание да го убеди да прекрати гладната си стачка. 

"Отивам с твърдото съзнание да убедя г-н Колев да прекрати тази стачка, защото за живота не може да има никакви пазарлъци. Ще му предложа да направим временна комисия в парламента, той да изложи абсолютно всички факти и обстоятелства, които има. Вътре ще участват и негови хора, и хора от неправителствения сектор ще участват, и в рамките на един месец ще излезнем със съответните заключения. Това е, което мога да предложа на г-н Колев. Исканията му за оставки на министри, за разпускане на парламента... този парламент е избран от над 2 милиона и половина български граждани", каза тя.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

"Възраждане" с убедетелна победа в Регенсбург, втори там са "Величие"

В Ренсбург, Германия на вчерашните избори 481 наши сънародници са упражнили правото си на вот. Това съобщи пред БНР д -р Антоанета Тончева, доброволец и член на избирателна комисия. ПП-ДБ печели най-много гласове в Германия Над 146 000 души са гласували в чужбина "Имахме и машинно гласуване, и с хартиени бюлетини. Валидните гласове са..

публикувано на 28.10.24 в 12:59

В Стара Загора отстраниха член на СИК поради несъвместимост

Общинската избирателна комисия в Стара Загора е освободила член на Секционна избирателна комисия в града заради несъвместимост.   В мъглижкото село Юлиево след сигнал от един от кандидатите за кметове  в джипа на съпругата на негов конкурент бяха открити избирателни списъци.  След подаден сигнал от една от политическите партии, че съпругата на кандидат..

публикувано на 29.10.23 в 17:20
Росица Матева

ЦИК ще провери всички кандидати дали отговарят на условията

ЦИК ще извърши проверка на всички регистрирани за участие в изборите за общински съветници и за кметове кандидати дали отговарят на изискванията. Това ще се случи до 10 часа на 28 ми септември, ден преди началото на предизборната кампания.  Говорителят на ЦИК Росица Матева обясни, че ще се проверява и дали кандидатите нямат влязла в сила санкция за..

публикувано на 26.09.23 в 15:48

Нина Суомалайнен: Властите в България да работят по-активно за отстраняване на купения вот

Властите трябва да работят по-активно за отстраняване на купения вот и да подобрят правната рамка за провеждане на предизборна кампания, заяви в интервю за БНР Нина Суомалайнен, ръководител на мисията от наблюдатели от Службата за демократични институции и права на човека на Организацията за сигурност и сътрудничество в Европа. Според..

публикувано на 03.10.22 в 18:37

В 176 от 269 секции в Ловешка област ще се гласува машинно

В област Ловеч на предстоящите на 14 ноември избори за президент и вицепрезидент и народни представители в 176 от общи сформираните 269 секции ще се гласува машинно. Това стана ясно на проведената днес работна среща, свикана от областния управител на Ловеч Светослав Славчев, с  участието на директора на ОДМВР – Ловеч Станислав Великов и председателя на..

публикувано на 11.10.21 в 21:53