Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Трябва да има Закон за комасацията. Все повече се търсят комасирани парцели. Убеден съм, че с приемането на новата селскостопанска политика 2014-2020, ако това нещо се беше случило, ние щяхме да имаме изключително голям потенциал да отстояваме европейските средства. В момента който и да попитате от земеделските производители имаме ли шанса да усвоим онези пари, които ще ни се дадат за пет или шест години в земеделието, всеки ще ви отговори не. Защото има т.нар зелени плащания. Те предполагат устойчиво ползване 5 години на един и същ парцел.
Собствениците на малки парчета земеделска земя все по трудно ще успяват да ги продадат, каза още Борислав Петков:
За една сделка, ако до преди пет години се явяваха трима наследници, вече сделките, които стават на първичен пазар са с по 6-7-8, до 10 наследника. Това е изключително трудна и скъпа сделка, защото 10 наследника, пръснати из цялата страна, дори и извън страната, всичките те трябва да си подготвят необходимите документи, което струва пари. И става още по-сложно.
По думите му колкото повече време минава, наследниците се увеличават, а възможността земята, която е тяхна собственост, да бъде продадена е изключително малка.
Цялото интервю са Борислав Петков можете да чуете в звуковия файл.