Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Националният военноисторически музей отваря врати безплатно за всички посетители.
Какви експонати можете да видите разказва Калина Хинкова:
Това е фамилията на Данаил Николаев, на Стефан Тошев и на Кръстю Маринов. По време на Руско-турската война те са опълченци. Участват по-късно във войните за национално обединение, както те, така и техните синове. В нашата постоянна експозиция има зали, посветени на Руско-турската война. Освен въоръжението на българското опълчение, внимание заслужава лодката на генерал Драгомиров, с която той преминава Дунава при Свищов. При нас са отличията на Никола Корчев, който е знаменосецът на Самарското снаме. При нас е и масичката, на която се подписва Одринското примирие през януари 1877-а година.
"Трети март - три войни, три съдби" - това е мотото на подредената в Националния военноисторически музей изложба, посветена на националния празник. Тя ще може да бъде видяна само днес, обясни в интервю за "Хоризонт" директорът на музея доц. Соня Пенкова:
Могат да проследят цялата история на Руско-турската война, да видят нашия пореден особен прочит на войната - като символ на началото на свободата на България и разгледана през съдбите на трима от първите български генерали и на техните синове, също офицери от българската армия. Правим подобни изяви единствено и само за този ден като почит и нашия прочит за тази война.