Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Международният ден на франкофонията засвидетелства почитта към френския език. Френски говорят над 300 млн. души по целия свят. Държавите, в които той е официален език, са: Франция, Белгия, Швейцария, Канада, Хаити, част от Индия и бившите колонии на Франция и Белгия. Освен от тях празника отбелязват и близо 500 млн. жители на 57-те държави, членуващи в Международната организация на франкофонията.
В България Международният ден на франкофонията се отбелязва от 1993 г., по инициатива на тогавашния президент д-р Желю Желев.
Според председателя на парламента Цецка Цачева, идеята за франкофонията помага за създаването на общество, почитащо общочовешките ценности:
За по-решително отстояване на франкофонските идеали в социално отношение работим за насаждане на култура на демократичните ценности, на толерантност, солидарност, взаимно изслушване и диалог.
Директорът на Регионалното бюро за Централна и Източна Европа към Международната организация на франкофонията каза, че се надява да могат да се разширят програмите на франкофонията както в България, така и в другите страни.
Посланикът на Франция в България Ксавие Лапер дьо Кабан заяви:
Културата има свое място в една градска стратегия и в една държавна стратегия. Тя е способ в политиката, в най-благородния смисъл на думата.
Кметът Йорданка Фандъкова погледна на София като творчески град:
Нашият град е национален център на творчеството и културните индустрии.