Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Въпреки че те са си оттеглили законопроекта, знаем, че след два-три месеца ще го вкарат отново и то по-внимателно, по-интелигентно и ще го прекарат, ама ние сме малко Тома-неверници и докато не приемат Закона и в него не пише това нещо... Тогава ще повярваме. Много пъти сме лъгани, коментираха протестиращи.
Ако кошерите се изнесат извън населените места веднага започват кражбите, имат специален опит пчеларите и дори знаят кой и защо краде.
Производителите на мед призоваха управляващите да не им пречат. Законът ще се приеме и без пчели, заявиха те.
На среща със Земеделската комисия хората от бранша и народните представители търсят възможни решения на проблемите.
От днес пчеларите могат да подават заявления за подпомагане по схемата "де минимис"- съобщават от Фонд "Земеделие". Конкретният размер на помощта ще бъде определен в зависимост от броя на подадените заявления. По схемата могат да кандидатстват само регистрирани пчелари, като ще се подпомагат до 200 пчелни семейства в едно стопанство, уточняват от Фонда.