Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Броят на автомобилите, участвали в тежката верижна катастрофа, е около 50, като 10 от тях са ТИР-ове. В тунела "Витиня" има разлято гориво, но това е следствие от катастрофата. Първопричината, най-вероятно, е удар между микробус и ТИР. ТИР-ът препречва пътя в тунела и назад започва верижна катастрофа.
Във връзка с верижната катастрофа на магистрала "Хемус" е образувано досъдебно производство срещу неизвестен извършител, съобщиха от МВР. Огледите на място след инцидента са извършени в присъствието на автоексперт. Работи се по всички възможни версии за възникване на катастрофата. Хората, оказали се в тунела след инцидента, са изведени от спасителите максимално бързо. По данни към момента, пострадалите от верижната катастрофа са 13 - момиче на 9-годишна възраст, седем жени и петима мъже, един от които е с опасност за живота. От настанените в болнични заведения са установени трима водачи, взети са им кръвни проби за химически анализ.
Екипи на пожарната продължават работата по изваждане от тунела на засегнатите автомобили. Пътни полицаи регулират движението и оказват съдействие на преминаващите в района на инцидента.
Движението в посока София се осъществява нормално. В посока Варна леките автомобили се пренасочват по пътя София-Ботевград. Водачите на тежкотоварни моторни превозни средства могат да използват като обходен маршрут пътя София-Бургас.
Преди малко повече от година, на 3 септември 2014 г., в тунела "Витиня" стана друга тежка катастрофа с участието на два товарни и четири леки автомобила. Тогава един човек, затиснат в автомобила си, почина в линейка на път за болницата.