Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Оставането на министъра на здравеопазването Петър Москов на поста му е начин да не се стресира системата , това каза в първия си коментар председателят на БЛС д-р Венцислав Грозев:
Хубавото е, че не се стресира системата с една такава оставка, защото ситуацията, в която се намираме с промяната в законодателството, със започваща реформа в системата на здравеопазването, с възможностите за изработването на Националната здравна карта, с правилата и критериите за сключване на договори – всичко това, ако започне отначало, не е най-добрият начин на поведение.
61 младите лекари специализанти получиха годишни стипендии от БЛС. Едновременно с това до този момент има издадени 509 сертификата за работа на наши лекари зад граница, заяви при връчването на отличията д-р Юлиан Йорданов от БЛС:
Ние правим едно допитване до всички тези, които искат такива сертификати, каква е причината те да мислят за пътуване в чужбина. Не само парите са в основата на идеята тези млади хора да напуснат и да работят в чужбина или да специализират там. Голям процент от тях посочват и проблемите, които има нашата здравна система.
1052 са специализантите към момента у нас, посочи заместник-министърът на здравеопазването д-р Ваньо Шарков, който връчи заедно с лекарския съюз стипендиите. За „Хоризонт“ той посочи, че те могат да разчитат на реформата:
Ще им кажа, че това, което успяхме да направим и което най-много касае специализантите е, че махнахме платената специализация. Това да си плащаш, за да работиш в България беше безумие, което прекратихме в началото на годината.
Целия репортаж чуйте в звуковия файл.