Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Update Required
To play the media you will need to either update your browser to a recent version or update your Flash plugin.
Очаква се цените на тока, търгуван през борсата, да се вдигнат и да достигнат нивата, по които се продава на свободния пазар. Това каза за "Хоризонт" председателят на Асоциацията на търговците на електроенергия Мартин Георгиев.
И през втория ден от началото на енергийната борса цените останаха под 50 лева за киловатчас. На търговете, които провеждат държавните електроцентрали, определените от тях минимални цени са от 70-80 лева за мегаватчас. Това би трябвало да бъдат и цените, по които те да се продават на борсата, посочи Георгиев:
Една от най-важните ползи от борсата предвид, че на борсите не се търгува много голямо количество от електроенергията, нормална е между 8, 10, 15 максимум процента, и те да бъдат референт за пазарните нива в една пазарна зона или в една страна, в една държава. Поради тази причина това отново потвърждава очакването, че цените на борсата трябва да се изравнят максимално много с цените по двустранни договори, които са съществуващите сега.
Той обясни, че цените в съседните на България борси - Унгария и Румъния са по-високи и варират между 50 и 60 евро.