Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Според един от авторите му д-р Владимир Наков, през последните години у нас напълно са изчезнали свързващите звена между психиатричната болница и пациента в общността. Разчитаме депутатите да осъзнаят нуждата от промяна, защото тя не е осъзната напълно дори от психиатричната общност, коментира пред "Хоризонт" д-р Наков:
Това, което излиза от доклада е, че парите, които се дават за психиатрия в България, са по-малко в сравнение с европейските средни проценти, които се дават за психиатрия. Говорим някъде за 7% от разходите за здравеопазване, някъде около 6-7, може и повече проценти. За България те са около 3%. Системата за психиартичната помощ е неравномерна. Има тенденция за разширяване на стационарната помощ, което е обратно на европейската тенденция за психиатрия в общността. Ако наистина нещо ще се промени, то трябва да дойде от Комисията по здравеопазване.