Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Ентусиазмът за участие се разпалва от преподаватели и колеги. Така се ражда първият автомобил, който през 2014 година минава по пистата на Ротердам в състезанието "Шел екомаратон". Сега имат пълната подкрепа на университета и на бизнеса.
Машината може да развие максимално 36 километра в час. Автомобилът ще бъде пилотиран от две момичета, които ще се сменят за различните стартове.Последните месеци екипът работи по подобряване на техническите параметри на автомобила. В дебюта си през 2014 година русенските студенти успяха да изминат 168 километра с един киловатчас, което им отреди 23-то място в крайното класиране. През миналата година автомобилът успя да измине 213 километра със същата енергия.
Амбицията на отбора за тази година е да се нареди сред топ 10 в своята категория. Русенските студенти ще се борят и за приза "Дизайн на превозно средство“. Наградата признава най-оригиналния автомобил.
Ректорът на Русенския университет, професор Велизара Пенчева е сред най-големите фенове на отбора: Горда съм с предизвикателството, което приеха студентите, както и желанието им да се включат в това състезание.