Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Репортаж на Юлияна Корнажева за предаването ''12+4''
Update Required
To play the media you will need to either update your browser to a recent version or update your Flash plugin.
Цените на парното и топлата вода няма да се променят в началото на отоплителния сезон, дори и да има леко поскъпване на природния газ от октомври. Това каза председателят на Комисията за енергийно и водно регулиране Иван Иванов:
Това, което в предварителната прогноза беше съобщено, означаваше повишение с 3,4 процента на цената на природния газ. Размерът на това повишение, ако бъде потвърдено или ако е близко до тази стойност, не означава, че Комисията трябва да се произнася с решение за новите цени както на топлинната, така и на високоефективната електрическа енергия.
Регулаторът определя цените на природния газ на всеки три месеца и при драстична промяна изменя и цените на парното и топлата вода.
Относно изграждането на газоразпределителния център "Балкан", Иван Иванов заяви:
Газовият хъб разпределя газ, който ще дойде от различни източници. Разпределя го както за потребление в страната, така и за снабдяване с газ на страни от региона и останалата част на Европа. Има съфинансиране от Европейската комисия, но то не е на 100%. Останалата част трябва да се осигури от "Булгартрансгаз". Парите отиват за реверсивните връзки, които трябва да изгради, но и за газовите станции, защото те също трябва да осигурят по-голямо налягане и мощност, за да могат да обслужват по-големите количества природен газ.