Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Мисля, че това, което се случва с американското споразумение е много силно свързано с канадското. Едно от възможните тълкования е, че американското споразумение "се жертва“ в името на това канадското да бъде подписано. Може би ЕК се надява подписите да бъдат положени през следващата година. За нас канадското споразумение до голяма степен повтаря това, което ни притеснява и в американското – сериозният ефект върху околната среда и здравето на хората, както и приватизацията. Ще се стигна до ефекта, в който големите корпорации имат доминираща позиция и в крайна сметка законите на бизнеса могат да се окажат по-силни от тези в правния мир.
Преговорите за търговското споразумение между Европа и САЩ се водят на тъмно и трябва да бъдат незабавно спрени, категоричен е Джорджо Рис, който оглавява европейската част на "Грийнпийс":
"Гринпийс" е екологична организация, така че ние сме изследвали ефекта от търговските споразумения с Канада и със САЩ, само от гледна точка на опазването на околната среда и здравеопазването. Смятаме, че и двете споразумения подлагат на голям риск тези две сфери. Те ще позволят околната среда да се замърси с много пестициди, които веднага ще попаднат в храната на европейските потребители.