Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Update Required
To play the media you will need to either update your browser to a recent version or update your Flash plugin.
България има голям успех в лечението след остри инфаркти, но изостава при внедряването на новостите в кардиологията, каза за "Хоризонт" доц. Васил Велчев, председател на Дружеството по кардиология в България.
След седмица София ще бъде домакин на 15-ия Национален кардиологичен конгрес. Анализът сочи, че страната ни изостава във внедряването на иновациите в кардиологията, казва доц. Васил Велчев:
Начинът, по който Касата финансира здравеопазването на практика изключва финансирането на всякакви иновативни методи, или ги прави толкова бавни или толкова тромави, че въпреки огромните усилия, отнема години, докато те се внедрят в България.
Имаме и положителни достижения в областта на сърдечно-съдовите заболявания, продължава доц. Велчев:
България е една от страните, която много добре утилизира първичната ангиопластика, това е разширяването на артерии при остър инфаркт. Мога смело да кажа, че в това отношение ние сме на едно много добро европейско ниво и мисля, че в цяла България се усеща, защото на практика няма регион в България, където, ако имате спешност, да не може да бъде отворена артерията.
29 септември е Световният ден на сърцето и Дружеството на кардиолозите планира поредица от събития с посланието "Живей в ритъм. Намали риска от инсулт".