Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Фондацията „София – европейска столица на спорта“ и Асоциацията на българските фен клубове на чуждестранни отбори дариха над 11 700 лева на сдружение „Деца с онкохематологични заболявания“. Средствата бяха събрани по време на 33-тия Маратон на София и на 6-тия футболен турнир между привържениците на клубовете на чуждестранни отбори. Парите ще бъдат използвани за дейността на дневния център за деца с онкохематологични заболявания, който от 3 години всеки ден, безплатно, работи в болница ИСУЛ.
Статистиката сочи, че в България средно на година от онкологични заболявания се разболяват между 150 и 200 деца. След тежкото лечението, което продължава над три години, изключително важен е възстановителния процес. Това налага у нас да бъде изграден Национален възстановителен център.
Стойността на проекта е около 4 милиона лева, като средствата ще бъдат осигурени от програмата за развитие на селските райони.