Футболен вратар е сред жертвите на земетресенията в Турция

Вратарят на турския Йени Малатияспор Ахмет Тюркаслан е сред загиналите от земетресението в страната. Трагедията с кончината на 28-годишния страж бе съобщена от клуба. „Нашият вратар Ахмет Туркаслан почина, след като беше затрупан от срутване“, се казва в..

публикувано на 08.02.23 в 06:31

Ал Хилал е първият финалист на клубния мондиал

Ал Хилал победи бразилския гранд Фламенго с 3:2 на полуфинала на надпреварата и така стана първият тим от арабската държава, който се класира на финал в този турнир.  Азиатците отбелязаха два гола от дузпи през първото полувреме, чрез Салем Ал Даусари..

публикувано на 08.02.23 в 06:13
Калин Златков

Калин Златков е трети в слалома в Загреб

Националът по ски алпийски дисциплини Калин Златков се класира на трето място в слалома на FIS в Загреб (Хърватия). Победител стана Давид Торнквист (Швеция) с 1:33.78 минута, а втори на 12 стотни от секундата се нареди Исток Родеш (Хърватия). Златков,..

публикувано на 08.02.23 в 06:05

Голове на Влахович носят успех на Ювентус

Душан Влахович отбеляза първите си голове за Ювентус от четири месеца насам, а "бианконерите" сразиха Салернитана с 3:0 като гост.  Сърбинът откри резултата от дузпа в 26-ата минута. Неговият сънародник Филип Костич удвои в края на първото полувреме,..

публикувано на 08.02.23 в 05:54

Чили, Уругвай, Парагвай и Аржентина искат Мондиал 2030

Чили, Уругвай, Парагвай и Аржентина издигнаха съвместна кандидатура за домакинство на световното първенство по футбол през 2030 година. Зад кандидатурата, която бе обявена официално днес в Буенос Айрес, застана ръководството на..

публикувано на 07.02.23 в 20:08

ЦСКА София разкри подробности за бъдещето на "Българска армия"

ЦСКА София излезе с официална информация относно бъдещето на новия си стадион. “Червените” показаха новата оценка на стадион „Българска армия“, както и разясняват за отношенията си  компанията SportFive. Ето информацията от ръководството на ЦСКА:..

публикувано на 07.02.23 в 17:27

Шампионка по акробатика продава медала си, за да спаси 8-годишно дете

Носителката на два златни медала в акробатиката от Младежките олимпийски игри в Буенос Айрес Мариела Костадинова организира кампания, за да подпомогне лечението на 8-годишния Алекс Ангелов като реши да се раздели с едното отличие спечелено заедно с..

публикувано на 07.02.23 в 13:45
Татяна Навка и Роман Костомаров

Ампутираха двата крака на олимпийския шампион по фигурно пързаляне Костомаров

Олимпийският шампион по фигурно пързаляне при танцовите двойки Роман Костомаров, който е в болница заради пневмония, е с ампутирани два крака, съобщи източник на ТАСС. На 10 януари Иля Авербух, също олимпийски вицешампион в танцовите двойки,..

публикувано на 07.02.23 в 12:56
Кристиан Атсу

Откриха жив Кристиан Атсу под развалините в Хатай (обновено)

Ганайският национал и бивш полузащитник на Нюкасъл Кристиан Атсу е бил намерен жив сред развалините след силното земетресение, което взе живота на повече от 5000 души в Турция и съседна Сирия, съобщи посланикът на Гана в Турция. 31-годишният Атсу се..

обновено на 07.02.23 в 12:09
Карим Бензема

Реал (М) без шестима на световното клубно първенство

Звездата на Реал (Мадрид) Карим Бензема и вратарят Тибо Куртоа бяха оставени извън състава на тима за Световното клубно първенство по футбол. Куртоа получи контузия в слабините преди загубата с 0:1 от Майорка в Ла Лига в неделя следобед, докато..

публикувано на 07.02.23 в 06:39