Треньорът Шаби Алонсо поздравява играчите си.

Лидерът Леверкузен увеличи аванса си на 10 точки

Леверкузен преодоля с 2:0 останалия с 10 човека регионален съперник Кьолн. С тази победа аспирините, водени от Шаби Алонсо, имат 64 точки и водят с 10 пред шампиона Байерн, който е 2-и. Освен това днес те увеличиха серията си без поражение на 34 мача...

публикувано на 03.03.24 в 18:50

ВК Марица спечели редовния сезон

Шампионът Марица (Пловдив) спечели редовния сезон в Националната волейболна лига за жени, след като „жълто-сините“ надиграха Дея спорт (Бургас) с 3:0 (25:21, 25:15, 25:13) гейма като домакин в среща от 12-ия кръг на шампионата. Два кръга преди края на..

публикувано на 03.03.24 в 17:16

ЦСКА София се изравни с Лудогорец

ЦСКА София победи с 3:0 Берое в среща  от 23-ия кръг и събра 48 точки, колкото има и шампионът Лудогорец. Разградчани имат обаче два мача по-малко, а на върха в класирането е Черно море (Варна) с 51. Домакините откриха резултата още в 3-ата минута с много..

публикувано на 03.03.24 в 16:38

Сестри Стоеви загубиха на финала в Мюлхайм

Стефани Стоева и Габриела Стоева завоюваха сребърни отличия на турнира по бадминтон от сериите "World Tour Super 300" в Мюлхайм (Германия) с награден фонд 210 хиляди долара, който е квалификация за олимпийските игри в Париж 2024. Трикратните европейски..

публикувано на 03.03.24 в 15:59
Норвежко-шведски двубой за първото място.

Биатлонистите ни не завършиха смесените щафети в Осло

Норвегия спечели единичната смесена щафета от Световната купа по биатлон пред родна публика в Осло-Холменколен.  Ветле Кристиансен и Юни Арнеклейв изминаха трасето за 38:43.6 минути с осем допълнителни патрона и една наказателна обиколка. В хода на..

публикувано на 03.03.24 в 15:22

Бриньоне спечели кошмарния старт в Квитфиел

Италианската звезда Федерика Бриньоне постигна десета победа в кариерата си в дисциплината Супер-Г, след като беше най-бърза и най-адаптивна към кошмарните условия и ниската видимост в Квитфиел. Заради тях състезанието трябваше да бъде прекъсвано...

публикувано на 03.03.24 в 15:17

Рилски спортист победи лидера в НБЛ

Отборът на Рилски спортист победи Черноморец с 80:78 (20:25, 18:18, 17:16, 25:19) като домакин в мач от 23-я кръг (първа шестица) в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ).  Успехът бе втори пореден и общо 18-и от началото на сезона за Рилски..

публикувано на 03.03.24 в 15:10

Ивайло Иванов остана със сребро в Ташкент

Капитанът на националния отбор Ивайло Иванов спечели сребърен медал в категория до 90 килограма на турнира по джудо от Големия шлем в Ташкент (Узбекистан). Българинът  загуби на финала от Теодорос Целидис (Гърция), двукратен бронзов медалист от..

публикувано на 03.03.24 в 14:38

Контузената Калина Бояджиева подкрепи състезателите на "BULGARIA OPEN G1", България с 10 медала в първия ден

4 златни, 3 сребърни и 3 бронзови отличия спечелиха  българските състезатели в първия ден на турнира по олимпийско таекуондо "BULGARIA OPEN G1" при юношите и кадети. Така България се нареди в челната тройка в общото класиране, изпреварвайки едни от..

публикувано на 03.03.24 в 13:21
Кениец и етиопка са първи на маратона в Токио

Кениецът Бенсън Кипруто спечели маратона на Токио (Япония) с време 2:02.16 часа, подобрявайки постижението на бившия световен рекордьор и негов сънародник Елиуд Кипчоге при перфектни състезателни условия по улиците на японската столица. Сутуме..

публикувано на 03.03.24 в 12:35