Европейски рекорд и титла за Божидар Андреев в София

Божидар Андреев спечели титлата в олимпийската категория  73 килограма на европейското първенство по вдигане на тежести в София. 27-годишният Андреев постигна двубой от 348 килограма и за втори път след 2019 година в Батуми се поздрави със..

публикувано на 15.02.24 в 21:55

Валентина Георгиева с финала на прескок на СК по спортна гимнастика в Кайро

След година и половина отсъствие и претърпяна операция на коляното най-добрата българска състезателка Валентина Георгиева се завърна с финал на прескок на световната купа по спортна гимнастика в Кайро, която е олимпийска квалификация за Игрите в..

публикувано на 15.02.24 в 21:32
Мими Христова

Мими Христова донесе пето отличие от ЕП по борба

Мими Христова спечели пети медал за България на европейското първенство по борба в Букурещ, след като победи литовката Дануте Домикайтите в схватка за бронза. Христова направи много силен турнир, връщайки се в олимпийската категория 68..

публикувано на 15.02.24 в 20:34

Франция спечели единичната смесена щафета на СП по биатлон, България завърши 17-а

Франция триумфира в единичната смесена щафета на Световното първенство по биатлон в чешкия зимен център Нове Место, а тимът на България завърши на 17-а позиция. Кентен Фийон-Майе и Лу Жанмоно изминаха трасето за 36:21.7 минути и използваха само..

публикувано на 15.02.24 в 20:17
Галя Шатова

Галя Шатова без медал на ЕП по вдигане тежести в София

С двубой от 211 килограма Галя Шатова зае пето място при жените в категория до 64 килограма на европейското първенство по..

публикувано на 15.02.24 в 19:16
Любомир Епитропов

Любомир Епитропов е извън финала на 200 метра бруст на СП по плуване

Любомир Епитропов не успя да влезе във финала на 200 метра бруст  на световното първенство по плуване в Доха. Българинът стартира в четвърти коридор на първа полуфинална серия, но финишира шести с време 2:10.89 минути,  като бе по-бавен от..

публикувано на 15.02.24 в 19:12
Миглена Селишка (синьо трико)

Миглена Селишка донесе четвърти медал за България от ЕП по борба

Миглена Селишка спечели четвърти бронзов медал за България на европейското първенство по борба в Букурещ, след като надделя..

публикувано на 15.02.24 в 18:46

Шампион по борба и неговото семейство имат нужда от подкрепа

"Здравейте! Казвам се Владимир Дубов. Познавате ме като дългогодишен шампион на България, световен и европейски вицешампион по свободна борба". Така започва публикацията във Фейсбук бившият състезател от националния отбор по борба Владимир Дубов,..

публикувано на 15.02.24 в 17:48
Евелина Николова (синьо трико)

Финал за Евелина Николова на ЕП по борба в Букурещ

Евелина Николова се класира на финал на европейското първенство по борба в Букурещ и гарантира на България първи медал, различен от бронза. Българската националка победи на полуфиналите в категория 57 килограма миналогодишната еврошампионка до 23..

публикувано на 15.02.24 в 17:39
Димитър Илиев - министър на младежта и спорта и Красимир Дунев - президент на БФ Гимнастика