Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Update Required
To play the media you will need to either update your browser to a recent version or update your Flash plugin.
Общественият съвет за Хитрино към БЧК разпредели парите, събрани от Националната благотворителна кампания в помощ на пострадалите от инцидента там.
Над два милиона са постъпили по сметката на БЧК. Постъпилите по банков път и онлайн дарения са над 1 милион лева.
Председателят на организацията Христо Григоров благодари на хората, които са дарили:
Разделихме пострадалите на три категории. Това са хора, на които къщите са унищожени, това са хора, на които къщите са пострадали много сериозно и това са хора, на които къщите са пострадали не чак толкова много. Взехме решение за средствата. Започваме да превеждаме пари и тези пари ще бъдат преведени на кметството в Хитрино. Местният обществен съвет ще е този, който ще контролира разхода на средствата. Искам да уверя всички пострадали в Хитрино, че тази ръка, която българският народ им протегна, ще бъде достатъчно здрава, за да ги изправи и да ги върне в нормалния живот.
За възстановяване на бизнеса в Хитрино трябват много средства. Това каза в интервю за предаването "Нещо повече" на програма "Хоризонт" кметът на Хитрино Нуридин Исмаил:
Ние направихме едно предложение – да се използват 200 000 лева, които частично да погасят загубата или да бъдат използвани за започване на същите дейности, за да могат хората да бъдат социално обслужени. Става въпрос основно за магазини и за места за обществено хранене. Това предложение, обаче не се прие от страна на Обществения съвет на БЧК. Те са прави, аз ги разбирам, все пак тези пари са дадени за възстановяване, за подпомагане на хората, а не на бизнеса. Може в някакъв следващ етап да се направи нещо и за бизнеса на селото.
Цялото интервю с Нуридин Исмаил можете да чуете от звуковия файл.