Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Репортаж на Андрей Борисов за предаването ''12+3''
Update Required
To play the media you will need to either update your browser to a recent version or update your Flash plugin.
Случаите на агресия и тормоз в образователната система са се увеличили двойно само през последните 3 учебни години. Това съобщи заместник-министърът на образованието Деница Сачева на дискусия по проблема в Народното събрание:
За учебната 2013-2014 година броят на регистрираните инциденти в образователната система е 3268, за 2014-2015 са 6896 и за миналата учебна година са 7017.
Всяко седмо дете на възраст от 7 до 18 години не посещава училище. Затова сред приоритетите на министерството, наред с намаляване на агресията в учебните заведения, е приобщаването на повече деца към образователната система.
За да бъде намален застрашително нарастващият брой на инцидентите с деца в образователната система, от следващата година броят на психолозите и педагогическите съветници в училищата ще бъде увеличен, съобщи Деница Сачева.
Само за два месеца и половина, в Агенцията за закрила на детето са получени над 1 000 сигнала за деца в риск заради родителски конфликти, съобщи Камелия Николова, която оглавявадирекция "Контрол по правата на детето". Тя допълни, че е направена проверка в 42 дирекции "Социално подпомагане" в страната, чиито работници се занимават с подобни проблеми. Данните сочат, че социалните работници в тези служби са претоварени, че повечето от тях не са преминали обучение по темата и често биват нападани от родители.