Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Читалищата трябва да се възприемат не като музей на отминалото време, а да се насочат към бъдещето. Това коментира Минко Стефанов, заместник председател на Съюза на народните читалища при откриване на паметна плоча на първия председател на едно от най-старите читалища в страната- "Зора 1860" в Сливен. Според Стефанов общините и държавата трябва да бъдат по-активни във финансирането на българските читалища, за да могат да съществуват те и в бъдеще.
Въпросът с финансирането на читалищата ще бъде разгледан утре на заседание на Върховния читалищен съвет, съобщи Стефанов. Той коментира, че сградният фонд на всяко едно читалище е най-трудната част от поддръжката и изрази надежда, че държавата ще подкрепи най-старите културни институти.
Подкрепата, която имаме от президента и министъра на културата ни дават надежда, че това ще се случи.
Проблемът със заплатите на служителите в читалищата и читалищните библиотеки се очаква да бъде част от темите на утрешното заседание на Върховния управителния съвет, тъй-като в момента средствата за заплати и издръжка не достигат.