Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.

Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.

Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.

България иска намаляване на цените на роуминга със Западните Балкани

Снимка: БГНЕС
В контекста на предстоящото Председателство на ЕС България инициира намаляването на цените на разговорите с мобилните компании от страните от Западните Балкани. Предвижда се до месец да бъде подписан Меморандум на ниво правителство за отпадане на таксите за роуминг, а след това и мобилните оператори да подпишат споразумението. Предвижда се това да се случи до края на годината. Но каква е процедурата на практика и ще бъде ли необходимо по-дълго време? Реалистично ли е това да се случи до края на годината?

По принцип цените на разговорите със страните от Западните Балкани са в регламента за роуминг и абонаментния план, който всеки потребител е подписал с мобилната компания. 

Налагането на роуминг услугата за страните от ЕС отнема близо 10 години. Първоначално роумингът е трябвало да отпадне през 2015 година, а на практика това се случва през тази година. Това показва, че процедурата е бавна и изисква време, каза председателят на Комисията за регулиране на съобщенията Веселин Божков

Още по темата чуйте от репортажа на Надежда Николова в звуковия файл.



 



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!