Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Надежда Цанова гради международна кариера, започнала от родния ѝ Казанлък, където 5-годишна я слагат пред пианото, защото само така родителите ѝ успяват да укротят буйния ѝ нрав; после преминава през обучение в софийската Музикална академия при професорите Стела Димитрова-Майсторова и Илия Чернаев, а по-късно специализира в Брюксел и Париж. Сега е канена на много места по света и концертира активно. Но никога не пропуска да се връща у дома.
Това е концерт на импулса. Обикновено вторите части са доста спокойни, докато тази е едно шеговито скерцо, което е също доста виртуозно - не отстъпва на третата част по никакъв начин. Докато първата част започва по-тежко, по-строго - бих казала като една Фантазия и фуга от Бах - споделя пианистката и добавя, че Сен-Санс е едва 27-годишен, когато създава Втория си клавирен концерт. Оттам е и младежкият му дух.
В интервю за предаването "Алегро виваче" по "Хоризонт" Надежда Цанова разказа за предстоящите си концерти като солистка и в дуо с тромпетиста Петър Македонски, с когото са номинирани за наградата "Ансамбъл на годината" в националната анкета "Музикант на годината 2017", в която слушателите избират призьорите с гласуване. Чуйте разговора в звуковия файл.