Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
"Европейският съюз я е подписал, подписали са я всички страни-членки, но 11 не са я ратифицирали, сред тях и ротационният председател – България. И е срамно, че тук няма никой от председателството, за да видим как ще отнесат въпроса в Съвета".
Не по-малко рязка към отношението към Конвенцията в България бе евродепутатът от Групата на алианса на социалистите и демократите Джули Уорд:
"В България употребата на трансфобски и хомофобски аргументи срещу тази конвенция е много разочароваща. И това е особено тревожно в контекста на Българското председателство на Съвета на ЕС. Апелирам към Българското правителство да преосмисли позицията си по този ключов проблем и да застане зад Истанбулската конвенция".
Ето и отговора на евродепутата Ангел Джамбазки:
"Съвсем очевидно в този документ има джендър идеология. Тези неща трябва да бъдат изяснени и премахнати от този документ".