Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Великденски концерт и църковна служба събра вярващите и в българската църква "Св. Стефан" в Истанбул.
Въпреки дъждовното време, потокът от вярващи в историческата Желязна църква не секваше с часове. Освен много българи, сред гостите имаше и руснаци, украинци, гърци и други православни християни - жители или гости на Истанбул, които не крият възхищението си от новия облик на храма.
"Много е приятно, че в Истанбул възродиха такава историческа забележителност, която датира от толкова отдавна в една мюсюлманска страна, тази историческа църква. Чувствам умиротворение, спокойствие", заяви украинска гражданка, посетила днешното честване.
Гостите на храма имаха възможност да разгледат и изложбата "Нека бъде светлина" на икони, рисувани от деца. Малките художници са от Куртово Конаре, София и Павликени.
Да носят светлината в себе пожела на младите творци българският посланик в Турция Надежда Нейнски:
"Много емоционално. За мен това е може би един от най-запомнящите се Великденски празници, не само защото можах да присъствам на първата литургия - тържествена, свързана с Великден, в църквата "Свети Стефан", но и защото българската общност - хората, които се събраха ми предадоха такава уникална енергия на родолюбие, на светлина, на доброта, каквато рядко наистина човек може да види на едно място", добави посланик Нейнски.
Тържествената програма започна с концерт църковни песнопения на великотърновския състав "Кантилена". Хорът е основан през 1987 година и от него са тръгнали редица оперни певци.