Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
С тържество в аулата на Софийския университет "Свети Климент Охридски" беше открита новата академична учебна година. Сред гостите бяха вицепремиерът Томислав Дончев и вицепрезидентът Илияна Йотова.
Откриването на новата академична година започна с поднасяне на цветя пред паметниците на Евлоги и Христо Георгиеви. След това тържествената церемония се пренесе в аулата на Алма Матер, където ректорът на университета проф. Анастас Герджиков подчерта:
"Софийският университет продължава да поддържа високо качество на образованието, да въвежда новите технологии и нови методи на преподаване, както и да разкрива нови перспективни и специалности, и програми".
"Софийският университет има своето достойно място в световното образование и науката. Много хора от Европа и света избират Алма Матер", подчерта вицепрезидентът Илияна Йотова:
"Като кажеш, че учиш или си завършил Университета, въпреки че има много други университети в страната, ясно е в кой университет учиш или си завършил - това е Софийският университет "Св. Климент Охридски".
"Има няколко теми в обществото, по които трябва да има национален консенсус, това са темите за сигурността, за стандарта на живот на българите, борбата с бедността и демографската криза. Това са проблеми, по които трябва да има разбирателство, те не търпят политически и партийни различия. Когато и да има избори, каквото и правителство да управлява, която и да е политическата партия, която съставя правителството и да е в коалиция, трябва да продължава тези теми", каза още Илияна Йотова.
А вицепремиер Томислав Дончев се обърна към студентите с думите:
"България има нужда от вас - освен да станете професионалисти, имате една друга, дори по-голяма задача, защото България има нужда от граждани".
В Софийския университет - най-старото висше учебно заведение у нас, което тази година отбелязва 130 години от основаването си, се учат над 20 000 студенти.