Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Едва 13% от българските училища използват иновативни методи на преподаване. Най-добри резултати в това отношение показват профилираните гимназии, професионалните са в дъното на класацията.
Затова просветното министерство ще променя системата – от МОН към училищата, обясни Красимир Вълчев по време на Първия национален форум за иновации в „София техпарк“.
„За да реализираме тази промяна, малко или много всички по веригата трябва да си променим чипа. Основна цел на образователната политика трябва да бъде да насърчаваме ползотворните иновации в успешните училищни политики. Иновативни трябва да бъдат всички училища, а не само тези с одобрен проект за иновации“, каза той.
Частните училища и училищата в по-заможните общини и по-големите градове са по-активни във въвеждането на иновациите, стана ясно по време на форума. В него участваха над 600 представители на училища, регионални управления на образованието, висши училища, бизнес и родителски организации.
Подробности чуйте от звуковия файл.