Главните прокурори на България и на Казахстан се договориха за сътрудничество в борбата с организираната престъпност. Борис Велчев и Кайрат Мами подписаха споразумение, което регламентира съвместни действия в борбата с тероризма, корупцията, търговията с хора, оръжие и наркотици.
Ето как казахстанският главен прокурор отговори на въпрос има ли в страната му специализирани органи и законодателство за противодействие на организираната престъпност и корупцията.
Кайрат Мами: В Казахстан няма специализирани съдилища, но в структурата на МВР има специални отдели, които се занимават с въпросите на борбата с организираната престъпност и в прокуратурата има специализирани отдели за надзор върху дейността на отделите за борба с организираната престъпност в МВР.
По публикацията работи: Силвия Великова - БНР
Последвайте ни и в
Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!