Eмисия новини
от 15.00 часа
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

МС провежда изнесено заседание в Пловдив

Снимка: БТА

Министерският съвет провежда изнесено заседание в Пловдив. Час преди неговото начало започна митинг, организиран КНСБ и КТ „Подкрепа”, срещу промените в пенсионната система. Над 250 протестиращи синдикалисти посрещнаха с освирквания и викове „оставка” премиера и министрите пред сградата на пловдивската областна управа. Борисов заяви, че няма да се срещтне с тях, уточнявайки че за 10 месеца в държавата са отпуснати над 161 000 дни болнични. Тези пари се плащат от нашите и вашите джобове, каза премиерът. Участниците в митинга все пак успяха да връчат декларация с исканията си.

Преди заседанието премиерът и министърът на земеделието Мирослав Найденов връчиха чековете със субсидии на трима животновъди. Найденов подчерта, че за сектора тази година са заделени 93 млн. лв. и животновъдите ще ги получат по сметките си до 15 декември.

Две от точките на правителственото заседание са свързани с Пловдив. Предвижда се държавата да предостави на общината управлението на Античния театър и стадион „Пловдив” безвъзмездно.

Здравният министър Стефан Константинов ще представи промените в законопроекта за пълна забрана на тютюнопушенето в закрити помещения.

Кремена Данева - кор. на БНР в Пловдив


БНР подкасти:

Новините на БНР – във Facebook, Instagram, Viber, YouTube и Telegram.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Горещи теми

Войната в Украйна