Баскетболният Монтана взе победа над "Рилски спортист" в Самоков

Баскетболистките на Монтана победиха със 73:48 точки "Рилски спортист" в Самоков. Така за втори път възпитаничките на треньора Славко Димитров взеха мач срещу "скиорките".

Началото бе равностойно, а малко след средата на първата четвърт монтанчанки направиха серия от 15:0 и дръпнаха с 13 точки. Състезателките на Монтана запазиха преднината си в тази част, но през втората позволиха на "Рилски спортист" да се доближи само на 5 точки, като все пак на полувремето бяха напред с 8 точки. След подновяването на играта гостенките от Монтана увеличиха преднината си, а в четвъртата четвърт почнаха с 12 точки поред и до края нямаха проблеми за крайното 73:48. Баскетболистките на Монтана имаха цели 18 борби в повече в двубоя, включително 19 срещу 7 в нападение. Това им донесе повече опити за атака и съответно възможности за точки. Процентът на стрелба на Монтана бе 45 % при 27 успешни от 60 опита, а домакинките имаха 36 % при 15 от 42. За Монтана дабъл дабъл записа Радостина Славова с 28 точки и 12 борби. Радмила Нешева добави 12 точки, а Камелия Михалкова вкара 11. За "Рилски спортист" с 14 точки завърши Цветелина Николова. На 2 декември Монтана приема у дома "Дунав 8806" /Русе/.
По публикацията работи: Любо Андреев